Nowe posty

Autor Wątek: włączony xdm = brak powiadomień o nowej poczcie (debian)  (Przeczytany 3290 razy)

lofdarx

  • Gość
Witam
Ostatnio zauważyłem że conky nie wyświetla mi informacji o nowej poczcie, (zawsze w konsoli też mi krzyczało a teraz nie). Przypomniałem sobie że instalowałem xdm, ale nie sądziłem że to może mieć jakikolwiek związek z pocztą. Jednak gdy wyłączyłem xdm to po restarcie powiadomienia o poczcie już były. Gdybym wiedział skąd conky bierze informacje o poczcie i na jakiej podstawie wyświetla się w konsoli "you have new mail" może było by mi łatwiej rozwiązać ten problem.
+
Wpis w cron'ie: "/home/lofdarx/.fetchmailrc >/dev/null 2>&1"
Do poczty używam fetchmail'a i esmtp.
+
Mam jeszcze do was kilka pytań dodatkowych:
1. Jak dokładnie działa to powiadamianie o poczcie w konsoli?
2. Dlaczego jeżeli przyjdą mi dwie nowe wiadomości i ja je przeczytam (mutt'em) to conky wyświetla mi że nadal są dwie nowe do momentu gdy go nie zrestartuje lub gdy nie przyjdzie nowa poczta?
3. Czy da się zmienić bez żadnej kompilacji ten napis wyskakujący w konsoli gdy mamy nową wiadomość?

chmooreck

  • Gość

lofdarx

  • Gość
włączony xdm = brak powiadomień o nowej poczcie (debian)
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-01-27, 09:51:39 »
chmooreck: szukałem, ale po polsku ponieważ moja znajomość angielskiego jest znikoma.
Gdybym znał angielski, to raczej nie pisałbym na tym forum (tylko czytał manuala, a na razie nie jest on nawet w połowie przetłumaczony).

//edit

Udało mi się rozwiązać ten problem. Rozwiązanie okazało się banalne. Zmienna środowiskowa "MAIL" nie była zadeklarowana podczas korzystania z xdm.
Pozdrawiam