Nowe posty

Autor Wątek: MPlayer - napisy  (Przeczytany 11176 razy)

domi123

  • Gość
MPlayer - napisy
« dnia: 2008-01-11, 17:59:22 »
Moze i to dla was banalna sprawa, ale jak sie odpala napisy do filmu wraz z MPlayerem...bo taki sposob jak "mplayer nazwa_filmu.avi napisy.txt" - nie pomaga, wiec.. ?

deluge1

  • Gość
MPlayer - napisy
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-01-11, 18:38:33 »
więc mplayer --help leniwy chłopcze

norbert_ramzes

  • Gość
MPlayer - napisy
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-01-11, 18:40:43 »
Domyślam się że jesteś początkujący. Obecnie (niestety) siedzę na kompie z windą i jedyne co mogę Ci doradzić to użycie gmplayer albo poczytanie manuala np: man mplayer. Sam używam gmplayer'a i nie narzekam.

arctgx

  • Gość
MPlayer - napisy
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-01-11, 18:51:01 »
Jedyne, co myślę podpowiedzieć, to ze do wyszukiwania w manualu służy zazwyczaj ukośnik. Po jego wciśnięciu wklepujesz szukane słowo i zamiast przewijać ekran po ekranie długi manual skaczesz do niego od razu. n,N przenoszą do następnego/poprzedniego wyniku szukania. Wielkość liter może mieć znaczenie.

Ale jakbyś był łaskaw skorzystać z wyszukiwarki internetowej, znalazłbyś niejeden przykład.

Polecam też lekturę tego artykułu.

domi123

  • Gość
MPlayer - napisy
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-01-11, 18:53:53 »
Coz...wiele mi nie doradziliscie, man mplayer - calego nie przerobie ... od gory do dolu, moze bys odrazu podal rozwiazanie ..

arctgx

  • Gość
MPlayer - napisy
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-01-11, 18:59:58 »
Ja dziękuję, toż podałem Ci sposób wyszukania słowa "napisy", byś nie musiał przebijać się przez rzeczy niepotrzebne. Naucz się, proszę, szukać - zarówno w manualu, jak i w googlu czy innej wyszukiwarce, gdzie znajdziesz przykłady na tacy.

ed: ze względu na odmianę w języku polskim, końcówki szukanego słowa nie podawaj w wyszukiwaniu (możesz ominąć inaczej odmienione słowo) - ale mam nadzieję że o tym nie muszę wspominać.

ZipoKing

  • Gość
MPlayer - napisy
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-01-11, 21:09:59 »
RTFM. Jak kolega wyżej wspomniał, do MPlayera istnieje coś takiego jak manual. Wystarczy w konsoli wpisać man mplayer lub, jeśli używasz KDE, to w pasku adresu Konquerora wpisz man:/mplayer. Nie gryzie.

TheUsh

  • Gość
MPlayer - napisy
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-01-11, 22:15:49 »
Ehhh, biednego newbie niepotrzebnie stresujecie ;) Poradźcie po prostu. aby doinstalował sobie graficzny interfejs (GUI) o nazwie gmplayer (na 99% w rezpozytoriach twojej dystrybucji będzie) i tam w łatwy sposób możesz sobie wyklikać włączenie napisów.

domi123

  • Gość
MPlayer - napisy
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-01-12, 08:01:57 »
pFF, juz doszlem - chodz wiedzac mogliscie mi odrazu powiedziec ... "mplayer -sub napisy.txt nazwa_filmy.avi
a jeszcze mam problem z polskimi znakami .;/

TheUsh

  • Gość
MPlayer - napisy
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-01-12, 09:44:27 »
Cytat: domi123
pFF, juz doszlem - chodz wiedzac mogliscie mi odrazu powiedziec ... "mplayer -sub napisy.txt nazwa_filmy.avi
a jeszcze mam problem z polskimi znakami .;/
Jak już mówiłem: doinstaluj sobie gmplayer... Tam w łatwy sposób możesz ustawić kodowanie znaków... Najprawdopodobniej będziesz musiał je ustawić na CP1250

arctgx

  • Gość
MPlayer - napisy
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-01-12, 18:56:32 »
Pod opisem opcji -sub w manualu ekran niżej masz opisaną opcję -subcp, której dajesz (jak wspomniał TheUsh czy opisane jest w podręczniku) cp1250 (zazwyczaj dla napisów tworzonych pod winshitem) lub po prostu takie, w jakim masz zakodowane swoje napisy. Jak już wszedłeś w dział napisów, warto choćby pobieżnie przyjrzeć się innym opcjom i zobaczyć, które mogą być dla Ciebie przydatne.

Może pierwsze poszukiwania po podręcznikach mogą straszyć jak mur nie do przejścia. Fajnie że udało Ci się zrobić przynajmniej jeden krok samodzielnie. Taki sposób szukania przyda Ci się przy korzystaniu z innych programów: będziesz mógł sobie sam poradzić nim dostaniesz odpowiedź z forum. A jak ktoś Ci poda na gotowo, to i z następną rzeczą zajrzysz na forum, którą byłbyś w stanie sam próbować.

domi123

  • Gość
MPlayer - napisy
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-01-13, 13:39:46 »
No mniejsza, zainstalowalem 'xine' - ktory posiada od poczatku kodowanie  'CP1250' - nie trzeba nic kombinowac itd.
Mimo wszystko, dzieki za pomoc