Dział Administracyjny > Problemy z serwisem

Firefox i certyfikat na newbie.linux.pl

(1/2) > >>

arctgx:
Nie wydaje się to znowu zbyt ważny problem, ale i tak zwrócę na niego uwagę.

Zazwyczaj wchodzę na forum przez któryś z ostatnich wątków z kanału RSS. Czasem jednak przez główną: https://newbie.linux.pl/?id=forum . Wtedy dostaję komunikat


Kiedy uruchomię ponownie Firefoksa i wejdę na główną, znowu dostaję pytanie. Mam ustawione czyszczenie prywatnych danych, ale jeśli dobrze widzę, dane o certyfikatach nie należą do czyszczonych, bo na liście zapisanych znajdują się te z poprzednich sesji, w tym z linux.pl. W sumie z tej strony naliczyłem 4: dwa ważne z AB-Com (2x www.linux.pl) i dwa już nieważne (www.linux.pl i newbie.linux.pl) z AB-Com.pl.

Chciałbym, rzecz jasna, mieć to raz załatwione zamiast za każdym uruchomieniem potwierdzać.

Ed: usunąłem te dwa ostatnie - pytanie pojawia się znowu.

Arkadiusz Bednarczyk:
Polecałbym nie wchodzić na newbie* i inne podstrony przez https:// - ponieważ logowanie odbywa się przez ssl na www.linux.pl podstrony nie mają swoich osobnych certyfikatów.
Kiedyś każda podstrona miała swój osobny numer ip i certyfikat ssl, jednak uznałem, że skoro logowanie będzie na jednej stronie to nie ma potrzeby trzymania dla reszty osobnych ip.

arctgx:
Ok, wystarczyła podmiana adresu na forum.linux.pl.

:
myślę, że ten problem może stać się ważny kiedy ludzie zaczną używać FF3 - w nowej wersji FF takie "błędy" w certyfikatach są traktowane o wiele poważniej - zamiast dialogu z ostrzeżeniem pojawia się strona, która wyświetla info o błędzie w certyfikacie (taka w stylu "nie znaleziono strony" albo "nie można nawiązać połączenia z serwerem"). W dole tej strony informującej o błędzie jest taki średnio rzucający się w oczy link "dodaj certyfikat do wyjątków".

Kiedy w końcu wyjdzie FF3, to można się spodziewać wysypu postów na forum, że "nie idzie się zalogować" - założę się że nie wszyscy zauważą możliwość "dodania certyfikatu do wyjątków", a jak już nawet zauważą, to co niektórzy mogą tego nie zrozumieć... ;)

W każdym razie moim zdaniem jest to coś, co może być odebrane jako utrudnienie w korzystaniu z serwisu.

Arkadiusz Bednarczyk:
Problem da się prosto rozwiązać - na wszystkich podstronach gdzie nie ma potrzeby logowania (bowiem odbywa się ono tylko na linux.pl) będzie się automatycznie przekierowywało na http:// przy próbie wejścia przez ssl.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej