Nowe posty

Autor Wątek: Bootowanie  (Przeczytany 3727 razy)

  • Gość
Bootowanie
« dnia: 2008-01-05, 20:39:51 »
Potrzebowałam zainstalować Windę i na własnej skórze przekonałam się, że był to zły pomysł. Instalacja tego systemu spowodowała, że obecnie nie widzę dysku zewnętrznego, na którym jest Ubuntu 7.10. Pozbyłam się Windy, 7.05 pojawiło się na dysku. Dysk zewnętrzny jest widoczny, mam do niego pełny dostęp, z tym że... Nie bootuje się z niego system. Jak mogę to naprawić?

P.S. Wiem, że powinnam to napisać na forum Ubuntu, ale obecnie jest niedostępne (przynajmniej dla mnie)

norbert_ramzes

  • Gość
Bootowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-01-05, 21:06:59 »
Cytat: Nikola
(przynajmniej dla mnie)
Ban? :):P

Swoją drogą to są w necie płytki bootowalne (dyskietki też) do "naprawiania" takich problemów. Wystarczy poszukać.

  • Gość
Bootowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-01-05, 21:23:33 »
Nie, chyba mają kłopot z serwerem:P

Mhm, rozumiem że nie mam co liczyć na podanie jakiegokolwiek linku? Poza tym, nie można tego załatwić w inny sposób?

norbert_ramzes

  • Gość

  • Gość
Bootowanie
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-01-05, 21:31:24 »
Dzięki:) Na razie spróbuje przeinstalować system - widzi dysk (wcześniej nie widział w ogóle), więc powinno być dobrze:)

norbert_ramzes

  • Gość
Bootowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-01-05, 21:34:29 »
Spróbuj "oznaczyć" partycję jako boot'owalną. Myślę że tu jest pies pogrzebany.

  • Gość
Bootowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-01-05, 22:24:07 »
a może spróbuj po prostu ponownie zainstalować program uruchomieniowy (GRUB).
Czasami to wystarcza.

Wystarczy, że uruchomisz płytę z jakimkolwiek linuksem (np. płytę, z krórej instalowałaś Ubuntu) i wywołasz z terminala polecenie:

sudo grub-install /dev/hda

oczywiście /dev/hda musisz zamienić na ścieżkę do dysku, z którego chcesz uruchamiać komputer

  • Gość
Bootowanie
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-01-05, 22:38:15 »
Właśnie cały pic polegał na tym, że partycja ta była oflagowana jako boot:D

Po przeinstalowaniu systemu (jednego z Linuksów:P), wszystko wróciło do normy;] To znaczy, oba Linuksy się ładują:)