Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: SysTray w IceWM  (Przeczytany 19265 razy)

xavery

  • Gość
SysTray w IceWM
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-08-25, 20:57:10 »
> wszedlem jako root do file:/home/wojtek/Moje/download (tu mialem sciagniety plik do
 > rozpakowania-zrodlo?) i dalem ta komende co napisaliscie, do rozpakowania. Zakonczenie juz
 > znacie, wyskoczyly bledy.

Procedura jest nastepujaca: sciagasz tar.gz gdzies do katalogu domowego. Nastepnie wykonujesz tar -zxvf nazwa_pliku (bez zadnych nawiasow) i archiwum zostanie rozpakowane do katalogu o nazwie pliku bez wersji. Wchodzisz w ten katalog i postepuesz wedlug zasad zawartych w pliku README lub INSTALL. Najczesciej sprowadza sie to do wykonania polecen ./configure (ew. z opcjami) make i jako root make install (poten ewentualnei make clean). Oczywiscie, program musi miec wczesniej doinstalowane pakiety od ktorych jest zalezny. Przy malych projektach zarowno liczba opcji configure jak i wymaganych zaleznosci jest neiwielka ale przy tak duzym projekcie jak X to juz z tego powodu mozna napotkac sporo przeszkod. Kompilowanie takich rzeczy lepiej zostawic deweloperom i innym hardkorowcom:)
 
 > Powiem moze po co taki noob jak ja chcial ulepszyc sobie Xy. Otoz dostalem od brata jego
 > starego radeona 9200 SE i wyczytalem na innym forum ze nalezy ulepszyc X, zeby potem sie nic
 > nie krzaczylo.

Nie mam doswiadczen z Radeonami ale mysle, ze tak samo dobrze beda pracowac z wersja 6.7 jak i 6.8.

> Ale nie przypuszczalem ze bede sie z tym tyle meczyl :/

Naucz sie troche Linuksa, jak funkcjonuja systemy zarzadzania oprogramowaniem, jak instalowac paczki, jak aktualizowac system, naucz sie kompilowac jakies prostsze programy, dowiedz sie o co w tym wszystkim chodzi i stopniowo rzucaj sie na coraz glebsze wody.

xadmi

  • Gość
SysTray w IceWM
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-08-25, 21:06:33 »
2005-08-24 23:47:19 tantal napisał:

> Naprawde nie mam pojecia jak to zrobic. Jezeli bylby ktos tak mily i wytlumaczyl mi
 > łopatologicznie (jak przepis na zupe) bede naprawde wdzieczny. Pozdro.

 A sciagnij sobie rpm - ki , np . z wersji 10.2 (LE 2005).                
 I po co tyle krzyku ? :)

Xarafaxz

  • Gość
SysTray w IceWM
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-08-25, 23:42:45 »
> Powiem moze po co taki noob jak ja chcial ulepszyc sobie Xy. Otoz dostalem od brata jego
 > starego radeona 9200 SE i wyczytalem na innym forum ze nalezy ulepszyc X, zeby potem sie nic
 > nie krzaczylo. Wiec chcialem zaczac wszystko od samego poczatku, czyli najpierw zabralem sie za
 > te nieszczesne X. Ale nie przypuszczalem ze bede sie z tym tyle meczyl :/

Jeżeli tak wyczytałeś to było źle napisane Xorg 6.8.2 nie zawiera rzadnych istotnych poprawek czy usprawnień w stusunku do wersji 6.7 a jedynie pewne eksperymantalne funkcje które chodzą sensownie dopiero w xorg 6.9/7.0 RC0

gure

  • Gość
SysTray w IceWM
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-08-26, 11:40:00 »
2005-08-25 23:42:45 Xarafaxz napisał:

>  > Powiem moze po co taki noob jak ja chcial ulepszyc sobie Xy. Otoz dostalem od brata jego
 >  > starego radeona 9200 SE i wyczytalem na innym forum ze nalezy ulepszyc X, zeby potem sie
 > nic
 >  > nie krzaczylo. Wiec chcialem zaczac wszystko od samego poczatku, czyli najpierw zabralem
 > sie za
 >  > te nieszczesne X. Ale nie przypuszczalem ze bede sie z tym tyle meczyl :/
 
moze nie mam racji, ale mysle ze przy obsudze tych radeonow (sam mam 9600) to dosyc wazny jest sterownik fglrx
sama wersja Xow jakos znaczaco nie wplywala na obsluge karty

wiec moze warto zainteresowac sie witryna ati.com, zassac nowe sterowniki i sprobowac je wgrac?

Frank

  • Gość
SysTray w IceWM
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-08-26, 18:19:38 »
W Mdk 10.1 X11 6.7.0 karta 9200SE działa na sterownikach systemowych

Hellbound

  • Gość
SysTray w IceWM
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-10-23, 01:17:34 »
2005-08-26 11:40:00 gure napisał:

> 2005-08-25 23:42:45 Xarafaxz napisał:
 >
 > >  > Powiem moze po co taki noob jak ja chcial ulepszyc sobie Xy. Otoz dostalem od brata
 > jego
 >  >  > starego radeona 9200 SE i wyczytalem na innym forum ze nalezy ulepszyc X, zeby
 > potem sie
 >  > nic
 >  >  > nie krzaczylo. Wiec chcialem zaczac wszystko od samego poczatku, czyli najpierw
 > zabralem
 >  > sie za
 >  >  > te nieszczesne X. Ale nie przypuszczalem ze bede sie z tym tyle meczyl :/
 >  
 > moze nie mam racji, ale mysle ze przy obsudze tych radeonow (sam mam 9600) to dosyc wazny jest
 > sterownik fglrx
 > sama wersja Xow jakos znaczaco nie wplywala na obsluge karty
 >
 > wiec moze warto zainteresowac sie witryna ati.com, zassac nowe sterowniki i sprobowac je wgrac?

Witam. Ja tez mam problem z tymi cholernymi driverami a zarazem z Xikami. A wiec zaciangalem binarke sterownikow ale jest tam wyraznie wersja tylko dla Xorg 8.2. Ale mimo to zainstalowalem skonfigurowalem, jajko przekompilowalem a Direc Rendering i tak nie dziala :/ Wiec sciagnalem sobie najnowsze Xorg a tam burak przy mejku, jakis problem z plikiem o wdziecznej nazwie bison. Wiec caly czas pozostaje bez obslugi akceleracji :/ Te ktore sa standardowo w dystrybucji akceleracji nie daja :/ Coz poczac ? Nie wiecie jaka wersja Xorg i sterowniki sa w Mandrivie 2006 bo wlasnie takowa zaciagnalem i nie wiem czy so instalowac :]

maciasz

  • Gość
SysTray w IceWM
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-10-23, 17:49:04 »
2005-08-26 18:19:38 Frank napisał:

> W Mdk 10.1 X11 6.7.0 karta 9200SE działa na sterownikach systemowych

9600 tez jak kazdy radeon tylko, ze bez akceleracji sprzetowej

Xavrazz

  • Gość
SysTray w IceWM
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-08-24, 21:52:50 »
Otóż mam taki problem, że w środowisku graficznym IceWM nie pojawia się u mnie SysTray. Czytałem, że plik z nim powinien być w katalogu /~.icewm/startup lecz kiedy tam zajrzałem, nie znalazłem nic oprócz defaultowego theme'a. (sprawdzałem komendą ls -al) Tak więc czy plik ten znajduje się w jakimś innym katalogu, czy nie ma go w ogóle i co mogę zrobić by ów SysTray pojawił się u mnie na pasku?

Zbooj

  • Gość
SysTray w IceWM
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-08-24, 22:02:38 »
~/icewm/startup to PLIK a nie katalog!
Musi miec prawa wykonywalnosci
poleceniem: chmod 755 startup to osiągniesz
Jego składnia jest swietnie opisana na:
http://icewm.golf-olszewka.pl/faq.php?numer=1

PZDR

Debian Users Gang

Xavrazz

  • Gość
SysTray w IceWM
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-08-25, 10:41:28 »
Owszem, udało mi się stworzyć plik startup, ale nie do końca o to mi chodziło. Miałem na myśli pasek, na którym umieszczone są ikony aktualnie uruchomionych, zminimalizowanych do traya programów (np. Kadu). Czy da się zrobić taki właśnie pasek?

Maciek_Rutecki

  • Gość
SysTray w IceWM
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-08-25, 19:29:34 »
2005-08-25 10:41:28 Xavras napisał:

> Owszem, udało mi się stworzyć plik startup, ale nie do końca o to mi chodziło. Miałem na myśli
 > pasek, na którym umieszczone są ikony aktualnie uruchomionych, zminimalizowanych do traya
 > programów (np. Kadu). Czy da się zrobić taki właśnie pasek?

Chodzi ci o odpowiednik systray z Windowsa? Sprawdz, czy masz program o nazwie "icewmtray", czy jest uruchomiony, jesli nie uruchom - powinno byc juz dobrze. Dziwne, ze sie sam nie uruchomil, w razie czego dodaj go do ~/.icewm/startup dodajac znak & na koncu polecenia:

icewmtray &

Jesli nie masz tego programu to masz stara wersje IceWM, badz nie zainstalowales jakiegos pakietu/paczki (w zaleznosci jaką dystrybucje posiadasz).

--
Maciek

Xavrazz

  • Gość
SysTray w IceWM
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-08-28, 22:04:44 »
> Chodzi ci o odpowiednik systray z Windowsa?

Tak, dokładnie o to mi chodzi :)

Sprawdz, czy masz program o nazwie
 > "icewmtray", czy jest uruchomiony, jesli nie uruchom - powinno byc juz dobrze.
 > Dziwne, ze sie sam nie uruchomil, w razie czego dodaj go do ~/.icewm/startup dodajac znak &
 > na koncu polecenia:
 

Otoz tu jest właśnie problem, bo po instalacji katalog .icewm byl poza jednym plikiem (z default'owym theme) byl pusty.
 

 > Jesli nie masz tego programu to masz stara wersje IceWM, badz nie zainstalowales jakiegos
 > pakietu/paczki (w zaleznosci jaką dystrybucje posiadasz).
 

Zaisntalowalem najnowszą dostępną wersję z rpm.pbone.net. Więc wygląda na to, że brakuje jakiegoś piakietu. Używam Mandrake'a 10.1, czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jakie paczki/pakiety powinienem zainstalować, gdyż ja nie mam pojęcia jak sprawdzić jakiej/jakiego brakuje. (myślałem że skoro przy instalacji nie pojawia się komunikat o niesatyfakcjonujących bibliotekach/pakietach to znacz, że wszystkie potrzebne są zainstalowane)

Xavrazz

  • Gość
SysTray w IceWM
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-09-24, 15:17:42 »
"Problem" rozwiązałem sam, a właściwie to zorientowałem się, że zainstalowałem jedynie "light", czyli właściwie same okienka. Zainstalowałem też właściwe IceWM i już jest wszystko cacy. :)