Nowe posty

Autor Wątek: działąnie gier pod linuxem  (Przeczytany 5696 razy)

kret112

  • Gość
działąnie gier pod linuxem
« dnia: 2008-01-19, 22:08:45 »
składam drugiego kompa i chciałem się dowiedzieć czy będą działać pod linuxem gry z windows
kompa składam dla dzieci i nie chcę zbyt wiele w niego wkładać a przy okazji chcę poznać bliżej ten program

norbert_ramzes

  • Gość
działąnie gier pod linuxem
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-01-19, 23:08:16 »
Będą ale nie wszystkie. Za to będą chodzić gry pod Linuksa :)

kret112

  • Gość
działąnie gier pod linuxem
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-01-20, 09:24:34 »
którą wersję linuxa wybrać
w windows jestam bardzo dobrze zorientowany i praktyczne jestem w stanie sam zaradzić na prawie wszystkie problemy tego programu jednak nie znam

norbert_ramzes

  • Gość
działąnie gier pod linuxem
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-01-20, 10:59:07 »
Polecam Ubuntu, ew. SuSE.

http://jakilinux.org/jaki-linux/quiz/

dino989

  • Gość
działąnie gier pod linuxem
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-02-04, 14:00:37 »
ubuntu  dla początkującego może być zbyt skomplikowane, polecam na początek mandriva jest tam duża automatyzacja , później można przeżucić się na gentoo bdb system. Jeśli chodzi o gry to sytuacja jest coraz lepsza na darmowym programie wine chodzi coraz więcej tytułów, o ile się orientuje to ostatnio wyszła nowa wersja.

norbert_ramzes

  • Gość
działąnie gier pod linuxem
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-02-04, 14:08:22 »

lukaszn

  • Gość
działąnie gier pod linuxem
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-02-04, 17:31:15 »
Cytat: dino989
ubuntu  dla początkującego może być zbyt skomplikowane, polecam na początek mandriva jest tam duża automatyzacja , później można przeżucić się na gentoo bdb system. Jeśli chodzi o gry to sytuacja jest coraz lepsza na darmowym programie wine chodzi coraz więcej tytułów, o ile się orientuje to ostatnio wyszła nowa wersja.
Nie bądź śmieszny dla Ciebie automatyzacją jest instalowanie z repozytoriów rpm i wyszukiwanie w sieci dodatkowych paczek z wymaganymi do działania programu bibliotekami ? Przecież to jest paranoja, nie dość że pobierasz nie kompletną paczkę to szukasz po milionach stron odpowiedniej biblioteki do instalacji. Chyba nie widziałeś na oczy Ubuntu czy Debiana jeśli piszesz, że system dla początkującego jest trudny ! Może najpierw przetestuj Debiana a potem pisz o tym jakie umiejętności trzeba mieć żeby z nim działać.

dino989

  • Gość
działąnie gier pod linuxem
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-02-04, 18:05:59 »
Cytat: lukaszn
Nie bądź śmieszny dla Ciebie automatyzacją jest instalowanie z repozytoriów rpm i wyszukiwanie w sieci dodatkowych paczek z wymaganymi do działania programu bibliotekami ? Przecież to jest paranoja, nie dość że pobierasz nie kompletną paczkę to szukasz po milionach stron odpowiedniej biblioteki do instalacji. Chyba nie widziałeś na oczy Ubuntu czy Debiana jeśli piszesz, że system dla początkującego jest trudny ! Może najpierw przetestuj Debiana a potem pisz o tym jakie umiejętności trzeba mieć żeby z nim działać.
kolego jak widać powyżej mojego posta korzystam z mandrivy i trochę o niej wiem. wystarczy wklepać do odpowieniego pliku adres któregoś z serwerów mandrivy i jeśli system będzie potrzebował pobrać jakąś bibliotekę to sam sobie wyszuka ją i praktycznie nic nie trzeba robić. poczytaj o programie o nazwie "urpmi" sam pobiera z internetu co trzeba i nie ma problemu z zależnościami. A jeśli chodzi o sterowniki do różnorakiego sprzętu to nie od dziś wiadomo że najwięcej sprzętu wspiera mandriva. Nie wymyśliłem sobie tego.

TheUsh

  • Gość
działąnie gier pod linuxem
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-02-04, 18:17:45 »
Cytat: kret112
składam drugiego kompa i chciałem się dowiedzieć czy będą działać pod linuxem gry z windows
kompa składam dla dzieci i nie chcę zbyt wiele w niego wkładać a przy okazji chcę poznać bliżej ten program
Jeżeli planujesz zakup maszyny dla swoich dzieciaków, która ma za zadanie spełniać rolę platformy do gier, to raczej odradzam instalację Linuksa. W większość tytułów nie pograją, a te gry które działają często wymagają różnych "hacków" aby mogły zadziałać. Naprawdę odradzam ;)

Jednak jeżeli sam chcesz poznać ten system operacyjny (Linux to system, a w sumie samo jądro, nie program), to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zainstalował go obok Windowsa i przy starcie po prostu wybierał system.

lukaszn

  • Gość
działąnie gier pod linuxem
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-02-04, 20:52:14 »
Cytat: dino989
Cytat: lukaszn
Nie bądź śmieszny dla Ciebie automatyzacją jest instalowanie z repozytoriów rpm i wyszukiwanie w sieci dodatkowych paczek z wymaganymi do działania programu bibliotekami ? Przecież to jest paranoja, nie dość że pobierasz nie kompletną paczkę to szukasz po milionach stron odpowiedniej biblioteki do instalacji. Chyba nie widziałeś na oczy Ubuntu czy Debiana jeśli piszesz, że system dla początkującego jest trudny ! Może najpierw przetestuj Debiana a potem pisz o tym jakie umiejętności trzeba mieć żeby z nim działać.
kolego jak widać powyżej mojego posta korzystam z mandrivy i trochę o niej wiem. wystarczy wklepać do odpowieniego pliku adres któregoś z serwerów mandrivy i jeśli system będzie potrzebował pobrać jakąś bibliotekę to sam sobie wyszuka ją i praktycznie nic nie trzeba robić. poczytaj o programie o nazwie "urpmi" sam pobiera z internetu co trzeba i nie ma problemu z zależnościami. A jeśli chodzi o sterowniki do różnorakiego sprzętu to nie od dziś wiadomo że najwięcej sprzętu wspiera mandriva. Nie wymyśliłem sobie tego.
Zadam pytanie używałeś Debiana i pochodnych Ubuntu ?

Brix

  • Gość
działąnie gier pod linuxem
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-02-04, 23:35:19 »
Panowie lukaszn i dino989, obaj nie macie racji.

Cytat: dino989
ubuntu  dla początkującego może być zbyt skomplikowane
Jest o wiele prostsze :) Choćby dlatego, że w Ubuntu repo jest automatycznie konfigurowane (pomijając rzeczy, które i tak czy siak trzeba później dodać), a aktualizację systemu i instalację sterów 3D przeprowadzi chyba nawet ktoś, kto pierwszy raz w życiu usiadł przed kompem - system sam podpowiada co robić.

W Mandrivach Free konfiguracja repo to wciąż mały hardcore dla laika, a automatyczna instalacja sterów 3D wciąż jest bardzo dobrze ukryta przed użytkownikiem.

Cytat: lukaszn
Przecież to jest paranoja, nie dość że pobierasz nie kompletną paczkę to szukasz po milionach stron odpowiedniej biblioteki do instalacji.
Nie wiem o czym mówisz. Nie ma żadnego szukania i instalowania brakujących paczek rpm, chyba że dotyczy to jakichś wyjątkowych sytuacji jak np. brak netu czy rzeczy których w repo nie ma. Ale nawet w tej drugiej sytuacji paczki których brakuje są wybierane i instalowane automatycznie - o ile są w repozytorium.