Zgodność sprzętu z Linuksem > Karty TV

Leadtek Winfast 2000 XP Expert [OK]

(1/2) > >>

quina:
TV: OK
RADIO: nie mam mozliwosci sprawdzenia
LINE IN: nie mam mozliwosci sprawdzenia
PILOT: CZESCIOWO
Nie pamietam czy sprzet od razu dzialal, jednak na forum ubuntu (forum.ubuntu.pl), jest kilka tematów co i jak krok po kroku, razem z instalacja pilota; w moim wypadku pilot dziala czesciowo bo z niego nie korzystam, bo nie mialem czasu go konfigurowac(niech posiadanie klawiatury bezprzewodowej tlumaczy moje lenistwo:)

norbert_ramzes:
Mam tą samą kartę i RADIO działa z pewnymi problemami bo żeby złapać daną stację(zależy którą+nie pamiętam czy tv czy radio, sprawdzę później) trzeba mieć podpiętą jedną albo dwie anteny, ale to raczej wina samej karty.

Co do TV to miałem swego czasu pewne problemy które same znikły i jest OK do dziś. Sprawdzanie na kilku dystrybucjach: Debian etch, Fedora 6 i 7 i coś jeszcze ale też nie pamiętam.

rad_:
Miałem tą kartę kilka lat, świetnie działa z Linuksem. Co prawda nie działał teletekst, ale nie działał i w Windows :| Nie wiem dlaczego. Nie wnikałem bo z niego nie korzystam. Program TV, łatwiej i szybciej biorę z internetu ;)

TV: OK
RADIO: OK

Reszty nie sprawdzałem, bo nie korzystałem. Co prawda moja karta się zepsuła, ale kupuję drugą, taką samą. Bardzo dobra, tania i świetnie działa z Linuksem.

norbert_ramzes:
U mnie teletekst działa dobrze.

Zastanawiam się czy karty na BT87x nie są lepsze... Kiedyś taką miałem i miała zdecydowanie mniejsze szumy, ale za to obraz był gorszy (Podobno to była wina mojej konkretnej karty a nie modelu).

Coś mi mówi że moduły BT87x są bardziej dopracowane niżeli dla CX388x (czy jakoś tak). Że nie wspomnę o tym co mówi modinfo.

quina:

--- Cytat: norbert_ramzes ---żeby złapać daną stację(zależy którą+nie pamiętam czy tv czy radio, sprawdzę później) trzeba mieć podpiętą jedną albo dwie anteny, ale to raczej wina samej karty.
--- Koniec cytatu ---
moze dlatego, ze ta karta ma oddzielne wejscie na radio i tv.

--- Cytat: rad_ ---Co prawda nie działał teletekst, ale nie działał i w Windows :|
--- Koniec cytatu ---
teletext dziala pod windowsem, pod linuxem pewnie tez, tylko nie wiem jakim programem to sprawdzic:P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej