Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Jak Założyć własny hosting ??  (Przeczytany 35299 razy)

mario360x

  • Gość
Jak Założyć własny hosting ??
« dnia: 2007-12-22, 09:59:40 »
Witam
Chciałem założyć własny hosting ,to znaczy coś takiego żebym mógł mieć  strony z końcówkami pl , com i tp bezpłatnie czyli najlepszy rozwiązaniem jest załorzenie własnego hostingu bo to są tylko koszty uczy mania czyli prąd i tp . oczywiście jak by się dało to fajnie by było aby ludzie na mojej stronie mogli zakładać własne  strony
tylko nie mam pojęcia jak do tego się zabrać
proszę tu pisać swoje uwagi co muszę wiedzieć , jaki sprzęt by się sprzyjał   i jak założyć hosting    

nie znam żadnego języka programowania tylko w średnim stopniu HTML ale za to mam wielki zapał

A, mam Linuksa Mandriwe  2007 spring i na nim chce założyć hosting

Trivelt

  • Gość
Jak Założyć własny hosting ??
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-12-22, 10:14:06 »
Za domeny (czyli te adresy .pl, .com itd.) i tak będziesz musiał płacić, więc nie obejdzie się bez kosztów. Sprzęt może być nawet słaby, jednak jeśli będziesz tam chciał trzymać stronę wypadałoby aby był on jak najdłużej online (włączony). Będziesz musiał też wybrać jakieś oprogramowanie serwerowe: Cherokee, Lighttpd czy Apache. Pamiętaj jednak że staswiając u siebie serwer będziesz musiał pomyśleć także nad jego bezpieczeństwem. Ogólnie rzecz biorąc wszystko znajdziesz w Google (fraza np. "Własny serwer", "Jak postawić własny serwer" , zerknij chociażby na http://www.idg.pl/artykuly/4538_2.html

mario360x

  • Gość
Jak Założyć własny hosting ??
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-12-22, 14:51:16 »
dlaczego mam płacić za domeną pl jeżeli mam własny hosting wiem że komputer musi działać bez przerwy ale to mi nie przeszkadza bo kupiłem laptopa
co jeszcze muszę kupić ?? i jak mam zabezpieczyć komputer przed atakami hakerów bo  o wirusy się nie przejmuję bo mam dobrego antywirusa a na Linuksa słyszałem że znaleziono tylko 1 wirus który mógł by zaszkodzić   komputerowi

norbert_ramzes

  • Gość
Jak Założyć własny hosting ??
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-12-22, 15:06:44 »
Wirów pod Linuksa (przynajmniej teoretycznie) niema i nie będzie.

Domena pl np. moja: ramzes-elektronika.pl i pewnej firmy której jestem adminem :) stancorporation.pl są płatne, ale możesz mieć bezpłatną np. cos.one.pl (i inne) ale to wtedy jest tzw. subdomena.

Lepiej skorzystaj z google tak jak pisał wcześniej @informatyk.

Na koniec posta dam Ci radę: Podszkol się z Linuksa i z pisania stron zanim się za cokolwiek zabierzesz, ale wybór należy do Ciebie.

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
Jak Założyć własny hosting ??
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-12-22, 17:09:04 »
Oprócz posiadania linuksa trzeba mieć jakąś wiedzę! A czytając to co chciałbyś zrobić, to cienko to widzę. Wybacz ale u osoby która nie ma pojęcia nt. hostingu(nie wspomnę o html – tak swoją drogą to kto Ci zrobi stronę główną?) nie chciałbym mieć swojej strony.

M.

xis

  • Gość
Jak Założyć własny hosting ??
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-12-22, 17:25:10 »
Cytat: donmarianno
Oprócz posiadania linuksa trzeba mieć jakąś wiedzę! A czytając to co chciałbyś zrobić, to cienko to widzę. Wybacz ale u osoby która nie ma pojęcia nt. hostingu(nie wspomnę o html – tak swoją drogą to kto Ci zrobi stronę główną?) nie chciałbym mieć swojej strony.
Ale właśnie ta osoba napisała, że chce tę wiedzę zdobywać, więc chyba nie ma problemu, co?

mario360x: Domeny są budowane 'hierarchicznie', tzn, że za posiadanie poddomeny każdej domeny wyższego rzędu trzeba płacić właścicielowi tej drugiej (np. jeśli chcesz mieć domenę linux.pl to musisz płacić właścicielowi domeny pl, czyli NASKowi. Jeśli chcesz mieć domenę costam.linux.pl to dogadaj się z właścicielem linux.pl itd. itp.). Czasem poddomeny są darmowe jak np. wspomniana one.pl, albo np. no-ip.org - ich właściciele pozwalają na rejestrację poddomen za darmo.

Poszukaj w google informacji o takich hasłach: domena, dns, alias domeny, nask.

Powodzenia i miłej lektury

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
Jak Założyć własny hosting ??
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-12-22, 18:19:02 »
Jak dla mnie ta osoba nie bardzo wykazuje chęć zdobywania wiedzy tylko chęć tego aby ktoś mu napisał krok po kroku jak to zrobić.

M.

mario360x

  • Gość
Jak Założyć własny hosting ??
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-12-22, 20:32:44 »
po pierwsze znam HTML w wystarczającym stopniu żeby zrobić własną stronę uczę się teraz php.    nikt mi nie będzie robił stronę  na wek mam kilka  stron tylko chciałem zrobić własny hosting
 a po drugie nie napisałem że nie znam HTML ale wiem za mało żeby powiedzie że   zna w stopniu zaawansowany w robień stron bawię się już rok ale to prawda nie mam   żadnego pojęcia jak założyć hosting   ale się uczę i mam wielki zapał .    
po trzecie napisałem te post bo chce znać wasze opnie  i skazówki zanim zabiorę  się do roboty

norbert_ramzes

  • Gość
Jak Założyć własny hosting ??
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-12-22, 20:41:59 »
W sumie lepiej postawić serwer hostingowy na Linuksie bo na windzie zaraz znajdzie się jakiś hakjer albo wirus i wsio pójdzie w niepamięć. Że nie wspomnę o wydajności i mocno ograniczonym polu działania na winshit.

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
Jak Założyć własny hosting ??
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-12-22, 21:32:13 »
A jak bardzo profesjonalnie chcesz do tego podejść?

M.

mario360x

  • Gość
Jak Założyć własny hosting ??
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-12-23, 08:37:55 »
cały czas się szkole chce zrobić hosting z z obsługom technologi skryptowej php , ASP i CGI z obsługom bazy danych MySQL trudno znaleźć taki darmowy hosting dlatego chciałbym zrobić taki dla każdego coś takiego jak yoyo.pl

sprzęt już mam tylko zbieram informacje  wiem ze Linux jest najbezpieczniejszym oprogramowaniem myślałem jeszcze o Mac OS X ale występuje w nim za dużo błędów

zdaje sobie sprawę że Mandriwa nie jest idealną dystrybucją do zakładania hostingów ale na przyjemny interfejs          

prędzej czy później  założę ten hosting bo jestem uparty i żądny wiedzy

norbert_ramzes

  • Gość
Jak Założyć własny hosting ??
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-12-23, 10:11:15 »
Cytat: mario360x
obsługom
lol, podszkól się najpierw z języka ojczystego ;)

Cytat: mario360x
ASP
Po cholere?

Cytat: mario360x
zdaje sobie sprawę że Mandriwa nie jest idealną dystrybucją do zakładania hostingów ale na przyjemny interfejs          

prędzej czy później  założę ten hosting bo jestem uparty i żądny wiedzy
Debian jest dobry zwłaszcza do serwerów, ale nie dla początkujących (użyszkodników).

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
Jak Założyć własny hosting ??
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-12-23, 10:13:30 »
A planujesz aby Twoje rozwiązanie miało wysoką dostępność? Mam na myśli klastry.
A dlaczego darmowy? Przecież będziesz płacił za domenę nadrzędną, prąd, sprzęt i łącze internetowe! Miesięcznie trochę się uzbiera!
Ogólnie to jest prosta sprawa tylko musisz zdefiniować swoje potrzeby i cele.

M.

mario360x

  • Gość
Jak Założyć własny hosting ??
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-12-23, 11:36:12 »
Dlaczego darmowy?  dlatego że sam  bym nie zapłacił   za  domenę a tak to będzie dużo osób korzystać z mojego hostingu   przynajmniej mam taką nadzieje

Oczywiście będą opłaty ale dobrowolne i tylko kto chce

co do prądu  dlatego kupiłem laptopa żeby płacić małe rachunki

co do internetu i tak płace za niego to mi nie robi różnicy

ASP jeżeli nie wiesz co to jest to ,  zobacz ten link
http://www.centrumxp.pl/dotNet/22,1,kategoria,Kurs_ASPNET_2.aspx

co do błędów ty nigdy ich nie popełniasz ?? norbert_ramzes

chyba znalazłem dobry program . co myślicie o Xampp ??  ma obsługę  PHP 4 i 5 oraz MySQL to jest najważniejsze

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
Jak Założyć własny hosting ??
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-12-23, 11:43:17 »
Do obsługi php itp jest Apache.
Jeśli chodzi o obsługę ASP to chyba mono. Zorientuj się którą wersję obecnie obsługuje.
Mnie ciekawi w jaki sposób rozwiążesz sprawę wysokiej dostępności!
Rozumiem, że łącze które posiadasz to tzw. szeroka rura?
Pamiętaj, że ASP, MySql trochę pamięci potrzebują!
I co z backupem?

M.