Nowe posty

Autor Wątek: SSH przez www  (Przeczytany 5808 razy)

kozaczenko

  • Gość
SSH przez www
« dnia: 2007-12-24, 12:21:20 »
Witam,

Chciałbym udostępnić użytkownikom, panel administracyjny do serwerów gier. Chciałbym, aby możliwa była funkcja włączania i wyłączania serwera. Do tego więc potrzebna jest możliwość wysyłania komend (zabijających proces lub startujących) przez www do serwera. Rozumiem że trzeba odpowiednio skonfigurować Apache. Gdzie szukać wskazówek jak to zrobić? A może ktoś z was już to zrobił ?

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam.

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
SSH przez www
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-12-24, 12:32:41 »
Z języków skryptowych(np PHP) możesz wywoływać komendy systemowe! Więc jeśli napiszesz interface który będzie wykonywał komendy sterujące dla serwera gier to masz po sprawie :)

M.

TheUsh

  • Gość
SSH przez www
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-12-24, 13:38:00 »
jak już napisał donmarianno przez php można wykonywać komendy. służą do tego funkcje system() i exec() więcej na temat tych funkcji znajdziesz na www.php.net

xavery

  • Gość
SSH przez www
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-12-24, 13:58:00 »
Cytat: kozaczenko
Rozumiem że trzeba odpowiednio skonfigurować Apache.
Czemu Apache? Wystarczy skonfigurować ssh + sudo z autentykacją po kluczach. Prościej i bezpieczniej

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
SSH przez www
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-12-24, 14:01:54 »
Miało być przez www ;P

M.

xavery

  • Gość
SSH przez www
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-12-24, 14:30:01 »
To SSH czy WWW?:)
Moim zdaniem, jeśli już się udostępnia wywołanie poleceń powłoki przez http, to lepiej i sprawniej zrobić to samo przez SSH. No ale jeśli już musi być przez WWW to można spróbować np. Webmin'a.

norbert_ramzes

  • Gość
SSH przez www
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-12-24, 14:44:13 »
Można jeszcze tak:

$zmienna=`polecenie -opcja`;

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
SSH przez www
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-12-24, 14:51:42 »
A co to da, że tak się zapytam.

M.

norbert_ramzes

  • Gość
SSH przez www
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-12-24, 14:58:14 »
O funkcjach system() i exec() nigdy nie słyszałem i zawsze stosowałem ``. Ale w wolnej chwili zobaczę czym to się różni od tego co zawsze używałem.

maciasz

  • Gość
SSH przez www
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-12-25, 02:24:06 »
Odpalanie apache z prawami roota lub udostępnienie użytkownikowi, na którym działa serwer, możliwości operacji na procesach za pomocą poleceń systemowych to proszenie się o kłopoty. Wydaje mi się, że lepsze byłoby wykorzystanie poleceń proc_* z php. Chociaż nie wiem jak będzie współpracować z serwerami gier.

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
SSH przez www
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-12-25, 12:42:35 »
A kto mówi, że ten serwer gier trzeba obsługiwać z poziomu root'a?
Autor posta mógłby się wypowiedzieć.

M.

koton

  • Gość
SSH przez www
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-12-25, 16:46:25 »
Witam wszytkich forumowiczow,

Jestem wspolnikiem autora pytania. Moge wiec odpowiedziec, ze komendy nie sa odpalane z pod roota. Najwazniejsze to jest uzyskanie mozliwosci wlaczania/wylaczania serwera i wyswietlenie statusu w danej chwili (to ostatnie da sie zrobic przy pomocy innych narzedzi, natomiast fajnie by bylo gdyby byl maly kwadracik i zmienial sie na zielony-on, czerwony-off ;)

Odpalanie serwera odbywa sie przy pomocy screena.

Pozdrawiam i wesolych swiat,
PB