Nowe posty

Autor Wątek: Netbeans z C++ i zwijanie bloków  (Przeczytany 4089 razy)

admo

  • Gość
Netbeans z C++ i zwijanie bloków
« dnia: 2007-12-18, 20:52:52 »
Witam
Od jakiegoś czasu programuję w C++. Ponieważ wcześniej byłem zmuszony do programowania w Java, wiec wybrałem środowisko Netbeans. I od razu zaznaczam, że wolałbym przy nim zostać.
Tak więc, w czym jest problem? Chodzi o Netbeans w wersji 5.5.1-2 (repozytoria ubuntu), wtyczkę C/C++ w wersji (bodajże) 1.1.1 (ze strony netbeans.org) oraz sun-java6 (wersja 6.03-0ubuntu2). Środowisko ładnie zaznacza mi bloki kodu, które jednym przyciskiem mogę zwinąć. Niestety w momencie kiedy skończę cokolwiek pisać, wszystkie bloki automatycznie rozwijają mi się. Czy ktoś ma/miał taki problem? Czy ktoś wie jak go rozwiązać?
Jeśli potrzeba więcej informacji, to proszę pytać
Pozdrawiam

PS
Przetestowałem też z najnowszą wersją Netbeans, także na Windowsie. Niestety problem nie zniknął:/

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
Netbeans z C++ i zwijanie bloków
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-12-18, 22:38:49 »
A może jest to bug w netbeans?

M.

admo

  • Gość
Netbeans z C++ i zwijanie bloków
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-12-19, 11:59:15 »
Pewnie tak. Zwlaszcza, ze problem wystepuje nie tylko pod linuksem, ale tez pod windowsem. Przy pisaniu plikow Java, problemu tego nie ma. Pytam sie tutaj dlatego, ze nie znalazlem nigdzie w internecie (przynajmniej nie udalo mi sie) informacji, zeby ktos mial podobny problem. A szukalem takze na forum netbeans. Chyba jednak bede musial sie sprezyc i wyplodzic posta po angielsku:). Ale ni ma w srod Was nkogo, kto uzywa netbeans do pisania w C/C++, zeby mog powiedziec jak u niego zachowuje sie to srodowisko? No chyba, ze jestem jedyna osoba na swiecie, ktora korzysta ze zwijania blokow w netbeans przy pisaniu w C:).