Nowe posty

Autor Wątek: Nagrywarka DVD z latopa pod Linuksem??  (Przeczytany 8285 razy)

axlinux

  • Gość
Nagrywarka DVD z latopa pod Linuksem??
« dnia: 2007-12-14, 23:26:25 »
W końcu postanowiłem wziąć się w garść i poszukać czegoś na necie jak obsłużyć moją nagrywarkę w laptopie Acer.

Miałem na nim kilka dystrybucji między innymi Ubuntu a teraz jest Debian i testowałem nagrywanie płyt na kilku różnych programach.

Wynik taki że program w preferencjach "widzi" że to nagrywarka i nawet DVD ale nie potrafi na nośniku nic nagrać tzn przy 0% wywala jakiś błąd, jak będzie trzeba to je tutaj mogę skopiować. Nie wiem co mogę jeszcze podać prócz modelu nagrywarki:

HL-DT-ST GSA-T10N chyba jest to LG ale jawnie nie podana nazwa producenta.

Na necie zbyt wiele nie znalazłem ...

:) może ktoś ma jakieś drivery... :P

Nexiu

  • Gość
Nagrywarka DVD z latopa pod Linuksem??
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-12-15, 02:25:00 »
A próbowałeś k3b + pakiet dvd+rw-tools i dvdrtools zainstalowac?
Wklej błędy. I sprobuj tez uruchomić program do nagrywania jako root.

rysban

  • Gość
Nagrywarka DVD z latopa pod Linuksem??
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-12-15, 09:50:28 »
Cytat: axlinux
W końcu postanowiłem wziąć się w garść i poszukać czegoś na necie jak obsłużyć moją nagrywarkę w laptopie Acer.

Miałem na nim kilka dystrybucji między innymi Ubuntu a teraz jest Debian i testowałem nagrywanie płyt na kilku różnych programach.

Wynik taki że program w preferencjach "widzi" że to nagrywarka i nawet DVD ale nie potrafi na nośniku nic nagrać tzn przy 0% wywala jakiś błąd, jak będzie trzeba to je tutaj mogę skopiować. Nie wiem co mogę jeszcze podać prócz modelu nagrywarki:

HL-DT-ST GSA-T10N chyba jest to LG ale jawnie nie podana nazwa producenta.

Na necie zbyt wiele nie znalazłem ...

:) może ktoś ma jakieś drivery... :P
W innym jedynie słusznym systemie próbowałeś ?
Dość żartów .
Próbowałeś zmniejszać szybkość zapisu - może nośnik nie pozwala zapisywać się z domyślną prędkością . Czy kiedykolwiek zapisałeś na tym napędzie jakąkolwiek płytę .
Początek nazwy sugeruje że to Liteon ale w nazwie brak określenia jako nagrywarki .
Jaki to model Acera i sprawdź specyfikację na stronie producenta .
Pozdrawiam Ryszard

axlinux

  • Gość
Nagrywarka DVD z latopa pod Linuksem??
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-12-15, 19:54:05 »
Spox teraz już działa i extra wypala brakowało zawsze: dvdrtools

Dzięki za posty :)