Nowe posty

Autor Wątek: Problem aktualizacją.. A dokładniej z tacką systemową i innymi..  (Przeczytany 1843 razy)

boroowa

  • Gość
Witam,

mam następujący problem z swoją dystrybucją (KUbuntu 7.10):

Jakiś czas temu chciałem zaktualizować system, ponieważ dziwnie zdawało mi się, że coś długo nie ma żadnych nowych paczek... Problem był w Adepcie, a dokładniej w źródłach. Ustawiłem je i zacząłem ściągać - 164 paczki. I wszystko byłoby git, dopóki nie zaczęła się konigyracja. Przy 77% pojawił się błąd z problemem z paczkami. A dokładniej z zależnościami. Ale dobra, nie wcisnąłem "OK", tylko poczekałem do końca. Przeszło do okna "Koniec aktualizacji" i następnie do okna... "Jest nowa wersja systemu". Zdziwiłem się i sprawdziłem jaka to wersja. Bez cienia zdziwienia dowiedziałem się że chodzi o kubuntu 7.10, więc wyłączyłem adepta.

Dzień później nie chciał mi się włączyć KDE, krzyczał o błędzie z sterownikami karty nvidia wiąc od nowa je zainstalowałem.

Problem polega na kickerze, który zaczyna się dziwnie zachowywać - nie pokazuje skrótów do niektórych programów (Kopete, Ktorrent), ale inne normalnie działają. Najgorsze jest to, że nie mogę oprócz tego, że powiązać z aktualizacją, Nic innego zrobić bo wiedza na to mi nie pozwala. Aha i niektóre programy nie chcą mi się włączać (np. xmms).

Myslę że może mieć to także do paczek z nazwą qt4

Dzięki za jakakolwiek pomoc...