Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Sprzęt, o którym gdzieś już było że działa.  (Przeczytany 10003 razy)

arctgx

  • Gość
Sprzęt, o którym gdzieś już było że działa.
« dnia: 2007-12-24, 17:08:13 »
Rzecz dotyczy dyskusji przy okazji wątku o sprawnie działającym modemie Speedtouch 330.

Proponowałbym jeden wątek dla jednego urządzenia. Ale rzecz może się skomplikować, jeśli np. kilka urządzeń ma ten sam chip, a zgłaszający koniecznie będą chcieli według handlowej nazwy jedno z takich zaszufladkować. Wtedy co: link np. z Sound Blastera Live do emu10k1 lub innego podzespołu? To ostatnie "lub" może dawać problem - niejednoznaczność, dokąd przekierować, jeśli miałoby to dziać się z automatu. Tymczasem jeden z podzespołów może być dobrze obsługiwany, inny już nie.

Gdyby (a nie wiem czy tak jest) nasze wątki gromadzone były przez bazę danych typu *SQL, to może i z wieloznacznością nie byłoby problemu (jeden czip w wielu kartach, jedna karta z wieloma czipami).

Ale prawdopodobnie kawał ciężaru szufladkowania spadłby na adminów. A wyobrażam sobie czytanie wątku, ewentualne poszukanie informacji o sprzęcie (o ile tylko autor wystarczająco dobrze go opisał), zaliczenie całego urządzenia/podzespołu do którejś z istniejących pozycji lub stworzenie nowych rekordów, powiązań itp.

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
Sprzęt, o którym gdzieś już było że działa.
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-12-24, 21:50:46 »
Tak jak wspominałem w
http://forum.linux.pl/viewtopic.php?pid=75338#p75338
powinna być baza sprzętu oddzielnie od forum. Na forum nie byłoby śmietnika związanego z tym.

Mariusz

kmp

  • Gość
Sprzęt, o którym gdzieś już było że działa.
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-12-25, 13:35:50 »
Cytat: donmarianno
...powinna być baza sprzętu oddzielnie od forum. Na forum nie byłoby śmietnika związanego z tym.
Powina dotyczyć TYLKO sprzętu najnowszego i nietypowego i do tego być solidnie filtrowana, choćby przez adminów forum. Informowanie, że np. GeForce 7600 GT działa ze sterownikiem nVidii jest zwykłym trolowaniem, choć autor wątku pewnie czuje się niczym Kolumb odkrywający Amerykę... ;-)

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
Sprzęt, o którym gdzieś już było że działa.
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-12-25, 13:38:14 »
Czy możemy liczyć na jakąś reakcję ze strony administratorów?

M.

arctgx

  • Gość
Sprzęt, o którym gdzieś już było że działa.
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-12-25, 17:34:33 »
Może niech święta spokojnie zlecą... A jeśli temat zginie wśród nowych, postaram się przypomnieć.

Myślę, że w układzie "jeden wątek dla jednego urządzenia" tacy Kolumbowie przekierowani do wątku, gdzie już ktoś opisał sprawne działanie, byliby mniej skłonni do dublowania odkryć.

Jestem też przeciwny odmawianiu miejsca znanemu od dawna sprzętowi, który w większości przypadków nie sprawia problemu. Prawdopodobnie jest sporo takiego sprzętu, wobec którego jeszcze mógłbym sam nazwać się Kolubmem, który nie odkrył Ameryki.  Ale weźmy takiego poczciwego SB Live! Jego podstawowe funkcje działają bez problemu, ale jeśli ktoś bawił się as10k1 i kodami assemblera do efektów, to raczej tak bezproblemowo już mu nie musiało to pójść. Tak samo ze starym Radeonem, o którym pisałem już pod http://newbie.linux.pl/forum/viewtopic.php?id=9662 .

Z drugiej strony, co zrobić, by na takim wątku były tylko wypowiedzi o tym, że działa lub jak wygląda rozwiązanie problemu, a dyskusja nie zaciemniała opisu. Może moderatorzy powinni w miarę możliwości przekierowywać takie ewentualne dyskusje do innych działów, zostawiając co najwyżej link, że tu o czymś dyskutowano. Takie linki mogłyby dla przejrzystości być zgromadzone np. na dole strony.

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Sprzęt, o którym gdzieś już było że działa.
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-12-25, 20:36:37 »
Hmm, stworzenie osobnej bazy ze sprzętem w postaci jakiejś tabelki nie jest złym pomysłem. Myślę, że mogłoby to działać równolegle z obecnym systemem w postaci forum. Kwestia tylko kogoś chętnego do uzupełniania takiej tabeli :) Bo rozumiem, że ta tabelka miałaby zawierać więcej szczegółów technicznych niż te zamieszczane przez forumowiczów?

Technicznie sprawa prosta do zrobienia.
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

norbert_ramzes

  • Gość
Sprzęt, o którym gdzieś już było że działa.
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-12-25, 20:46:46 »
Cytat: A.B.
Kwestia tylko kogoś chętnego do uzupełniania takiej tabeli :)
A nie lepiej żeby to robił skrypt wywoływany przez formularz???

arctgx

  • Gość
Sprzęt, o którym gdzieś już było że działa.
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-12-26, 02:22:58 »
Może są rzeczy dające się objąć skryptem, ale złożoność problemów może wykraczać poza niejeden szablon określony przez skrypt i prawdopodobnie bez kogoś obsługującego się nie obejdzie.

A.B, trudno mi wyobrazić sobie Twoje rozwiązanie. A nie wiem czy masz ochotę uruchamiać taką testową bazę, żeby problemy wyszły choć częściowo nim ruszy na serio lub, żebyśmy mogli skomentować, co w niej warto zostawić lub zmienić.

Czy byłaby to baza typu SQL? Pytam dlatego, że spośród baz danych znam jedynie elementy MySQL i jestem sobie w stanie wyobrazić wspomniane relacje "wiele do wielu", a na ich podstawie przekierowania lub skojarzenia bliskoznacznych działów.