Nowe posty

Autor Wątek: Znacie jakąś fajną grę?  (Przeczytany 43822 razy)

miszok

  • Gość
Znacie jakąś fajną grę?
« dnia: 2007-11-28, 16:08:31 »
Chciałem prosić o propozycje jakichś fajnych gier które pójdą mi na Debianie i na laptopie IBM T41 (Procek: 1,6Ghz, 1GB RAM, Ati Radeon Mobility 7500 32MB)...
Otóż wybieram się dziś do sklepu i chcę sobie zakupić coś fajnego z serii "extra klasyka" albo coś takiego...
Może to być gra zarówno pod wine jak i z portem natywnym jak np. Neverwinter Nights...
Gatunek dowolny, oby gra była warta kasy...
Z góry dzięki czekam na odpowiedź...

krzylew

  • Gość
Znacie jakąś fajną grę?
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-11-28, 16:18:49 »
ogólnie fajna jest America's Army, ale na takim sprzęcie nie pójdzie.

Polecam Enemy Territory i mod do niego True Combat: Elite. Obie gry są darmowe. Ich opis znajdziesz w "Katalogu Gier Linuksowych" na tej stronie. Ogólnie to możesz tam jeszcze poszukać innych, może któraś cię zainteresuje.

Chireadan

  • Gość
Znacie jakąś fajną grę?
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-11-29, 14:50:59 »
Zdecydowanie polecam Sagę Baldur's Gate- według mnie najlepszego cRPG wszech czasów (no, może trochę mnie poniosło, ale gierka jest kultowa :)). Szczegóły jak ją uruchomić w Wine znajdziesz w Bibliotece Riklaunima- www.crpg.rk.edu.pl Z gier darmowych polecam Wolfenstein: Enemy Territory, Battle of Wesnoth i Super Tux'a :D.

Poza tym możesz się pobawić demkami nowszych (no dobrze, niektóre z nich nie są może NAJnowsze :P) tytułów, takich jak:

- Enemy Territory: Quake Wars (FPS)
- Cold War (skradanka TPP)
- X2: The Threat (RPG?)
- Unreal Tournament 2004 (FPS)
- Quake IV (FPP)
- Uplink (symulator hakera) -2001 r. xD
Podaję stronki, skąd możesz pobrać linuksowe demka komercyjnych gier:

http://demos.linuxgamepublishing.com/
(parę demek sprawdziłem osobiście, chodzą bez zarzutu)

http://lokifiles.tuxgames.com/demos/ (na nowszych dystrybucjach Linuksa mogą nie zadziałać; mi "udało się" (zdolny jestem, nie ma co :P) odpalić same instalatory, ale dalej wyskakuje raport o błędzie :( . Musiałbyś poprosić kogoś o pomoc z zainstalowaniem tych demek. Pozdro

darkhog

  • Gość
Znacie jakąś fajną grę?
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-06-26, 23:36:07 »
Od siebie dodam, że Uplink ma wersję natywną (chociaż ja i tak musiałem przez wine odpalać, bo się pluł o starą wersję glibc. Pewnie już to naprawili). Z gier natywnych, polecam Freedroid RPG oraz Nexuiz, jeśli wolisz strzelanki. Obie gierki darmowe o świetnej jakości. Co do FRPG, to raczej na takim sprzęcie pójdzie, w Nexuiz będziesz musiał mocno ograniczyć detale.

Tak, zdaję sobie sprawę z wieku tego tematu, ale mnie też interesuje temat gier o małych wymaganiach sprzętowych, gdyż być może niedługo dostanę lapka "po wujku" o zbliżonych parametrach (tylko zamiast ati jakieś mobilne geforce)

  • Gość
Znacie jakąś fajną grę?
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-08-12, 23:53:55 »
Nie wiecie czy Diablo 3 Będzie działał na Debianie?
--------------------------------
Ubezpieczenia Olsztyn Odszkodowania Ergo Hestia Olsztyn

Jannossik

  • Gość
Znacie jakąś fajną grę?
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-08-13, 00:03:58 »