Nowe posty

Autor Wątek: Młodzi Socjaldemokraci wspierają Linuxa  (Przeczytany 9601 razy)

Michał Gralak

  • Gość
Młodzi Socjaldemokraci wspierają Linuxa
« dnia: 2007-12-17, 18:39:31 »
Witam, reprezentuję Stowarzyszenie Młoda Socjaldemokracja, młodzieżówkę Socjaldemokracji Polskiej.

Jesteśmy grupą aktywnej młodzieży, która zrzesza ludzi o poglądach lewicowych.
Jeśli chcesz zmieniać rzeczywistość wokół siebie, a lewicowe idee nie są Ci obce dołącz do nas!

Zapraszam do przyłączenia się do naszego stowarzyszenia i platformy programowej "Wolne i otwarte oprogramowanie"!!

Więcej informacji znajdziesz na naszych stronach internetowych www.mlodzi.org.pl (oraz forum

www.mlodzi.org.pl/forum), a także na naszej stronie regionalnej www.socjaldemokraci.yoyo.pl
Na wszelkie pytania odpowiem mailowo (gralak@o2.pl) lub via GG 2416493

Pozdrawiam
Michał Gralak,
Ciechocinek
Przewodniczący SMS
Kujawsko-Pomorskie

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
Młodzi Socjaldemokraci wspierają Linuxa
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-12-17, 21:38:03 »
Ciekawe jakie macie pomysły na przeforsowanie idei wolnego oprogramowania?
Tak pół żartem to SMS(Stowarzyszenie Młoda Socjaldemokracja) już trochę przestarzałe jest... nazwijcie się MMS :D

Pozdrawiam
Mariusz

TheUsh

  • Gość
Młodzi Socjaldemokraci wspierają Linuxa
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-12-17, 21:52:20 »
Mógłbyś chociaż napisać o tej akcji spod linuksa albo innego otwartego systemu hehe, to by cię bardziej uwiarygodniło, bo tak to plamy dałeś trochę.

rysban

  • Gość
Młodzi Socjaldemokraci wspierają Linuxa
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-12-17, 23:25:14 »
Socjaldemokraci opowiadają jedno a robią drugie . SDRP czy SLD zawsze liczy na swoje lewe interesy . Takim ludziom nikt normalny i znający ich zachowania nie uwierzy .

norbert_ramzes

  • Gość
Młodzi Socjaldemokraci wspierają Linuxa
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-12-17, 23:31:43 »
I jeszcze Linuxa przez X :lol:

arctgx

  • Gość
Młodzi Socjaldemokraci wspierają Linuxa
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-12-18, 00:18:45 »
Ja tam bym żadnej partii proponował nie wierzyć... Może jest to próba zagospodarowania elektoratu, może rzeczywiście Linux jest na pierwszym planie i wyjdzie z tego jakieś dobre działanie. To zależy od konkretnych ludzi i konkretnych działań.

Ale cieszyłbym się tak czy tak z każdej osoby z tej czy innej partii, która dałaby się otworzyć i przekonać do Wolnego Oprogramowania. Cieszę się też z samej, oddolnej chyba na razie, inicjatywy. Jestem ciekaw czy (w jakiejkolwiek partii) postulaty tego rodzaju wytrzymałyby najmniejszy powiew legalnego czy ukrytego w przysłowiowych kopertach lobbingu. /* Edycja: moja ciekawość to jeszcze nie powód to wyboru danej partii. */

Nie podoba mi się to, że autor wątku nie dał bezpośredniego linku do strony o inicjatywie, choć dał w sumie trzy. Po denerwującym szukaniu odnalazłem go wśród banerów, które intuicja podpowiada mi omijać jak zdechłe psy, bo zazwyczaj zawierają reklamy.

Mimo wszystko, życzę powodzenia - w rozpowszechnianiu Linuksa /* Ed2: (Wolnego Oprogramowania) */, oczywiście. Partyjne interesy mnie nie obchodzą, jakakolwiek to partia :)

norbert_ramzes

  • Gość
Młodzi Socjaldemokraci wspierają Linuxa
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-12-18, 00:38:15 »
Osobiście skakałbym ze szczęścia jakbym dowiedziałbym się że we wszystkich polskich szkołach i urzędach (pasowałoby żeby też w firmach :) ) było wolne oprogramowanie :]

arctgx

  • Gość
Młodzi Socjaldemokraci wspierają Linuxa
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-12-18, 00:49:33 »
Ja jeszcze nie skakałbym, bo mogłoby być, ale nie używane, a prócz niego działałby windows. Jeśli ludzie się nie zmienią, zmiana oprogramowania może długo nie pożyć.

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Młodzi Socjaldemokraci wspierają Linuxa
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-12-18, 13:58:21 »
Cieszę się że SMS otwarcie wspiera Linuksa - mam nadzieję, że inne opcje polityczne również zaczną zauważać alternatywę dla komercyjnego oprogramowania i zamkniętych standardów. Mam również nadzieję, że Młodzi Socjaldemokraci będą nagłaśniać potrzebę zapewnienia w administracji publicznej tzw. neutralności technologicznej - stosując między innymi otwarte standardy.

Mimo - powiedzmy odmiennych preferencji politycznych, zawsze szczerze się cieszę że ktoś ze świata polityki zauważa Linuksa i wolne oprogramowanie :)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

TheUsh

  • Gość
Młodzi Socjaldemokraci wspierają Linuxa
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-12-18, 19:15:54 »
Ja mam tylko cichą nadzieję, że projekt Młodych Socjaldemokratów nie skończy jak promocja FLOSS przez PiS (pamiętacie te "Studium Wolnego i Otwartego Oprogramowania" czy jak to tam się nazywało?). Po wygranych wyborach od razu linki zniknęły ze strony głównej tej partii (tak przy okazji, wystarczyła dokładniejsza lektura tamtego "tworu", aby stwierdzić że w sumie ta publikacja większej wartości ;) ).

P.S. Wiecie, że jest napewno jeden Linuksiarz w rządzie? To Waldi Pawlak, hehe ;) Mógłby podrzucić Donaldowi "Magic" Tuskowi parę dobrych pomysłów :D

P.S.2 Ja jestem za tym aby stworzyć Niepolityczne Lobby Linuksa, kto jest za? :D hehe

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Młodzi Socjaldemokraci wspierają Linuxa
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-12-19, 12:34:08 »
Cytat: TheUsh
P.S.2 Ja jestem za tym aby stworzyć Niepolityczne Lobby Linuksa, kto jest za? :D hehe
Lobby żeby było wpływowe musi też zahaczać o politykę ;) Jakkolwiek mam pewien pomysł - przemyślę to dokładniej i opiszę na wiki.
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl