Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: amarok: Demultiplex? Co to takiego?  (Przeczytany 11180 razy)

dusze_k

  • Gość
amarok: Demultiplex? Co to takiego?
« dnia: 2007-11-22, 10:09:22 »
Szukałem po googlach, ale nic tam nie ma konkretnego :/
W amaroku, gdy chce uruchomić radyjko last.fm wywala mi taki błąd:
"Brak odpowiedniej wtyczki demultipleksera. To często oznacza, że ten format pliku nie jest obsługiwany."
Gdzie to znaleźć?

jvm

  • Gość
amarok: Demultiplex? Co to takiego?
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-11-22, 10:13:21 »
wywal amarok

norbert_ramzes

  • Gość
amarok: Demultiplex? Co to takiego?
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-11-22, 10:18:29 »
i zainstaluj xmms/Audacious

dusze_k

  • Gość
amarok: Demultiplex? Co to takiego?
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-11-22, 10:30:05 »
xmms mi nie działa
error while loading shared libraries: libxmms.so.1: cannot open shared object file: No such file or director
(najnowsza wersja z głównej strony)
Po za tym, wole bardziej amaroka od xmms'a... Nie da się nic z amarokiem zrobić?

norbert_ramzes

  • Gość
amarok: Demultiplex? Co to takiego?
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-11-22, 10:36:43 »
Cytat: dusze_k
xmms mi nie działa
error while loading shared libraries: libxmms.so.1: cannot open shared object file: No such file or director
(najnowsza wersja z głównej strony)
A niemozesz wypakowac tej biblioteki z paczki?

dusze_k

  • Gość
amarok: Demultiplex? Co to takiego?
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-11-22, 18:50:45 »
Sorki, już chodzi
Ale i tak nie odtwarza stacji z lastfm, a także innych, jak tych w aac z czym amarok nie ma żadnego problemu. Poszukam jeszcze w pluginach, ale amarok to jednak jak dla mnie lepszy odtwarzacz ;).

opioom

  • Gość
amarok: Demultiplex? Co to takiego?
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-11-23, 09:47:01 »
To normalne w amarok'u. Mam tak każdego dnia gdy próbuje uruchomić jakieś radio z Polskastacja.pl
Jednak wystarczy z reguły drugi raz kliknąć w strumień a w końcu się załaduje. Powiem ci że też szukałem rozwiązania tego problemu aczkolwiek nic nie znalazłem, nic o jakichś wtyczkach demultipleksera itp...
Poza tym wątpię aby całą winę ponosił amarok. Ktoś tu pisze o xmms...sorry ale to chyba jakiś żart, porównywać xmms z kombajnem jakim jest amarok. Odtwarzacze takie jak macowy iTunes czy windziany winamp 5 czy jaka tam teraz wersja jest są daleko w tyle za amarokiem....
To oczywiście moja opinia. Niektórym wystarczy samo odtwarzanie muzyki...
Pzdr.

kiko80

  • Gość
amarok: Demultiplex? Co to takiego?
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-11-23, 10:24:09 »
Aby nie pojawiał się ten komunikat zainstaluj następujące pakiety
faad2
faac
xine-faad
powinno to wystarczyć.

dusze_k

  • Gość
amarok: Demultiplex? Co to takiego?
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-11-23, 18:29:18 »
Cytat: opioom
To normalne w amarok'u. Mam tak każdego dnia gdy próbuje uruchomić jakieś radio z Polskastacja.pl
Jednak wystarczy z reguły drugi raz kliknąć w strumień a w końcu się załaduje. Powiem ci że też szukałem rozwiązania tego problemu aczkolwiek nic nie znalazłem, nic o jakichś wtyczkach demultipleksera itp...
No mnie Amarok chodzi (gra) bajkowo, z żadnymi stacjami, w tym Polskastacja nie mam żadnego problemu, w aac też (np. Planeta FM). Co do któregoś tam kliknięcia w strumień by amarok wreszcie załapał to pamiętam że kiedyś w winampie też tak miałem, więc to przypadłość raczej chyba większości (jak nie wszystkich) odtwarzaczy zależna od szybkości transmisji, dostępnego w danym czasie serwera itp. W sumie Winamp nie jest aż tak do tyły za Amarokiem jak piszesz, w sumie mam dobre wspomnienia na temat tego programu :), na kij tylko ta funkcja odtwarzania video to nie wiem.
Tylko ten demultipleks do last.fm, skoro amarok ma funkcje dodawania strumieni z last.fm to powinien je w teorii odtwarzać, chyba że to znowu jakieś patentowe wojny jak w Audacity.

kiko80, Ty mi dajesz pakiety do odtwarzania strumieni last.fm czy aac w xmms/amaroku? Bo to raczej to drugie jest :P, a tego mi nie potrzeba.

dusze_k

  • Gość
amarok: Demultiplex? Co to takiego?
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-11-23, 20:09:13 »
Z tego co udało mi się w sieci wygrzebać, najwidoczniej do odtworzenia strumieni last.fm należy zainstalować program nmm. Wymaga on jednak pewnych pakietów, które z kolei wymagają jeszcze więcej innych pakietów, dlatego pomęczę się z nim może innym razem. Na razie zadowolę się odtwarzaniem last.fm poprzez przeglądarkę jak dotychczas :P.

shusty

  • Gość
amarok: Demultiplex? Co to takiego?
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-12-03, 21:33:21 »
albo ściągnij programik lastfm jest też na lina