Nowe posty

Autor Wątek: Mandriva 2008Pl jak nagrać?  (Przeczytany 4138 razy)

NoFear_oe

  • Gość
Mandriva 2008Pl jak nagrać?
« dnia: 2007-11-12, 19:17:36 »
Witam
Ściągnąłem sobie Mandrive ze stronki

http://www.idg.pl/ftp/linux_1831/Mandriva.Linux.DVD.2008.pl.html

niestety nie jest to obraz .iso (lub inny podobny) tylko gotowa wersja z katalogami itp

Jak mam to nagrać (zainstalować), wcześniej z tej samej strony ściągnąłem sobie ubuntu (też w takiej samej formie) i po nagraniu na płytę i restarcie systemu znowu włączył mi sie win (płyty z bootem nagrać nie mogłem)

Z góry dzięki

sero73

  • Gość
Mandriva 2008Pl jak nagrać?
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-11-13, 17:24:14 »
Hmm... Najpierw się pochwal wszystkim, w jaki sposób to nagrywasz. Wtedy zaistnieje szansa, że ktoś ci pomoże. A co do tej strony, to owszem jest tam link do obrazu ISO płyty DVD dystrybucji. Sprawdziłem przed chwilą.

NoFear_oe

  • Gość
Mandriva 2008Pl jak nagrać?
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-11-14, 11:51:47 »
Heh... jestem matołem... =] nie zwróciłem uwagi na jedną rzecz
Mianowicie ze ściągnięty plik z Mandrivą jest co prawda w .iso ale jak chciałem uruchomić to odpalał mi się winrar... to mnie zmyliło...
Nieważne mam inny problem....ściągnięty obraz nagrałem przy pomocy programu CDburnerXP, wszystko ładnie się nagrało, ale podczas instalacji systemu, co chwila wyskakiwał mi komunikat ze jest problem z takim czy innym pakietem - było ich co najmniej z 15-20. Zainstalowałem system, uruchamiam i nie chce mi sie odpalić KDE tylko jest tryb tekstowy

Czy ta dystrybucja ze stronki z której ściągnąłem jest jakaś felerna?

Z góry dzięki pozdrawiam

sero73

  • Gość
Mandriva 2008Pl jak nagrać?
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-11-14, 12:11:43 »
Jest kilka możliwości:
1. Twój napęd ma kłopot z odczytaniem nośnika.
2. Płyta została wypalona ze zbyt dużą ilością błędów.
3. Ściągnięty obraz płyty zawiera błędy.

Obstawiam 3 możliwość. Nie ma znaczenia skąd ściągasz obraz płyty i tak przekierowywany jesteś na jeden z serwerów lustrzanych. Sprawdź sumę kontrolną ściągniętego obrazu i porównaj ją z sumą opublikowaną na serwerze. Jeśli jest inna obraz nie jest wierną kopią. Jeśli się zgadza przy wypalaniu koniecznie trzeba użyć weryfikacji.

http://www.mandriva.com/en/download

Tu możesz przejrzeć serwery, na których leży Mandriva (obrazy płyt z sumami kontrolnymi).

W razie czego mogę na życzenie wysłać dowolną wersję Mandrivy po pokryciu kosztów nośnika i transportu.

gangalf711

  • Gość
Mandriva 2008Pl jak nagrać?
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-11-14, 12:25:31 »
Witam

 Jesli jest to w windzie to po prostu typ pliku jest skojarzony z winrarem
 po prostu zignoruj to co mówi do ciebie system
 odpal nero albo inny program do nagrywania i skorzystaj z funkcji nagraj obraz
 na 99 procent powinno pomóc
 nie rozpakowywuj tego broń boże
 po prostu nagraj obraz
 oczywiście sprawdzenie sum kontrolnych nie zawadzi

 pozdrawiam
   piotr

NoFear_oe

  • Gość
Mandriva 2008Pl jak nagrać?
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-11-14, 16:32:20 »
obraz płyty jaki znajduje sie na stronce jest jakiś lewy

Nagrałem go przy użyciu CloneCD z poczwórną prędkością zapisu (czyli dość spacerowo żeby sie wszystko dobrze wypaliło) niestety ten sam problem z tymi samymi pakietami...

Teraz ściągam wersje z oficjalnej polskiej strony Mandrivy... zobaczymy... jak też nie będzie działać to znaczy ze mam zwaloną nagrywarkę =\\

norbert_ramzes

  • Gość
Mandriva 2008Pl jak nagrać?
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-11-14, 20:37:52 »
hiehie, miałem podobny problem jakiś miesiąc temu po tym jak niechcący potraktowałem swoją nagrywarkę jako popielniczkę i zauważyłem trochę za późno bo jak kieszeń się prawię zamknęła... Oczywiście rozebrałem ją, wyczyściłem i przedmuchałem mocno laser i po tym czytała płyty lepiej niż wcześniej.

rysiekmus

  • Gość
Mandriva 2008Pl jak nagrać?
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-11-14, 23:30:58 »
Cześć,
jak też miałem problemy, ale głównie ze znalezieniem linku poprawnego do obrazu. Raz ściągałem z linka ze strony Mandrivy, ale mi się przerwało. Na drugi dzień tego linka już nie było, a w innych lokalizacjach jakieś były jaja z linkami, szczególnie spod Windy na IE. Niby to link wskazywał na obraz 4GB, a potem się okazywało, że plik się sciągnął, ale miał zaledwie 200-300MB.
Po paru dniach natrafiłem na link i wreszcie ściągnąłem po raz kolejny, ale z Forefoxa pod Linuxem.
Niestety, nie zapamiętałem linka, ale trzeba popróbować kilka lokalizacji.
Szczerze mówiąc z Sabayon-em miałem podobny problem.

Pozdrawiam,
Rysiek

sero73

  • Gość
Mandriva 2008Pl jak nagrać?
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-11-14, 23:40:36 »
Ludzie, nie ma żadnych problemów. Trzeba tylko wszystko zrobić prawidłowo.
Wchodzimy na stronę http://www.mandriva.com/en/download
Wybieramy wersję Mandrivy serwer z którego mamy ochotę ciągnąć lub też za pomocą torrenta co uważam za rozsądniejsze rozwiązanie. Po ściągnięciu sprawdzamy sumę kontrolną pliku porównujemy z tą opublikowaną na serwerze. Jak się zgadza wypalamy płytę oczywiście z weryfikacją. Uruchamiamy z płyty komputer i dalej to już instalator prowadzi za rączkę. Prościej tego się nie da zrobić. Jeśli ktoś lubi drogę na skróty niech się spodziewa kłopotów. Zrobić należy raz i prawidłowo a na pewno się uda.