Nowe posty

Autor Wątek: Windows 95 i Damn Small Linux Problem!  (Przeczytany 4094 razy)

felek93

  • Gość
Windows 95 i Damn Small Linux Problem!
« dnia: 2007-11-09, 18:04:22 »
Witam mam starego laptopa i chciałem go przywrócić do życia (32 mb ram hdd 2gb fdd k.graf. 2mb).Ściągłem i wgrałem na niego przez dyskietki Damn Small Linux wersja 0.9..... .Wgrałem go przez dyskietki podzieliłem w winrar'em i jak klikam plik który jest napisany  w pliku redme.txt czyli dsl(i coś dalej).bat wyskakuje mi taki komunikat że nie znaleziono pliku iphlpapi.dll.Więć wgrałem ten plik dll do katologu windows/system i jak urochomiłem go wyskakuje błąd.Ten laptop nie ma usb a cd rom jest zepsuty.Prosze o sugestie co źle robie bo pierwszy raz w rzyciu wgrywam linux'a.

chmooreck

  • Gość
Windows 95 i Damn Small Linux Problem!
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-11-09, 19:02:31 »
Cytat: felek93
jak urochomiłem go wyskakuje błąd.
No to faktycznie jest coś nie tak...

felek93

  • Gość
Windows 95 i Damn Small Linux Problem!
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-11-10, 09:37:21 »
Może jest to sprawka tego że mam Win95 ale nawet przy nim powinno chodzić nie wiem może źle go włączam jak wiecie jakie błędy robie piszcie.A może DeLi linux wersji na 4 dyskietkach tylko nie wiem jak go uruchomić i czy jest w trybie graficznym czy tekstowym.

chmooreck

  • Gość
Windows 95 i Damn Small Linux Problem!
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-11-10, 10:58:50 »
A skąd mamy wiedzieć jaki błąd ci wyskoczył ? przeczytałeś już http://rtfm.killfile.pl, czy się nie chciało ?

felek93

  • Gość
Windows 95 i Damn Small Linux Problem!
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-11-10, 11:10:24 »
Przeczytałem  1/3 bo dalej czasu nie miałem wgrałem dsl przez dyskietki wersje 0.9.1 i rozpakowałem w pliku redme.txt pisze żebym pod windowsem włączyłe dsl-(coś dalej).bat pojawia sie okienko konsolowe i pisze tam że otwiera tam piliki m.in. qemu.exe i wyskakuje błąd że za stara wersja pliku iphlpapi.dll i trzeba zainstalować nowszą wersje windowsa. Na moin drugim lepszym kompie nacisłem plik bat i zaraz po chcwili uruchamia sie. Czytałem na stronie producenta w dziale wiki ale konkretnie nic nie było.Nie wiem co robie źle.

chmooreck

  • Gość
Windows 95 i Damn Small Linux Problem!
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-11-10, 13:20:08 »
Nie wiesz co robisz źle ?

To ci napiszę:
Cytat: felek93
Przeczytałem  1/3 bo dalej czasu nie miałem
i
Cytat: felek93
za stara wersja pliku iphlpapi.dll i trzeba zainstalować nowszą wersje windowsa.
Na więcej też nie mam czasu...