Nowe posty

Autor Wątek: problem z kodowaniem - HALd  (Przeczytany 3741 razy)

  • Gość
problem z kodowaniem - HALd
« dnia: 2005-08-20, 02:48:18 »
Witam.

Zainstalowałem niedawno jądro 2.6.12 i sterowniki NVIDII do niej. Wszystko chodziło w porządku, dopóki któregoś dnia XServer nie wywalił mi komunikatu \\"Cannon load module GRX\\" (wystąpiło to dokładnie po tym jak zresetowałem komputer po zainstalowaniu aktualizacji przez RHN). Postanowiłem nie kombinować i zainstalowałem na nowo sterowniki NVIDII. Aby to zrobić uruchomiłem program konfigurujący serwer x i nadpisałem stary plik /etc/xorg.conf nowym. Po tej operacji GNOME zaczął się krzaczyć:/ Ustawienia klawiatury serwera X nie zgadzały się z ustawieniami klawiatury GNOME i od tej pory w programach takich jak XMMS, aMule itp nie mam już polskich liter (dokładnie litery ł i Ł - zamiast nich wyświetlają się dwa nawiasy \\"((\\"). Problem zaczął się także z intergracją w tray\\'u - amule wyświetla swoją ikonkę w lewym górnym rogu ekranu. Przed instalacją wszystko było ok. Mój system to Fedora Core 3. Co mam zrobić? Jak zmienić ustawienia klawiatury X\\'a żeby tą jedną literkę wyświetlał prawidłowo i minimalizował do tray\\'a? Kadu ma normalną ikonę w trayu ale nie ma też polskich liter. Z góry dzięki za pomoc:)

Macieq

  • Gość
problem z kodowaniem - HALd
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-20, 01:32:22 »
mam problem z demonem HAL (Hardware Abstraction Layer).
Jezeli podlacze odtwarzacz mp3, on (fstab-sync) automatycznie edytuje mi /etc/fstab i ustawia kodowanie dla danego urzadznia utf8 - przez co ma problem z polskimi znakami (nie mozna skopiowac na urzadzenie plikow zawierajace polskie znaki).
Jest mozliwosc wylaczenia fstab-sync, jednak to jest tylko czesciowe rozwiazanie bo HAL nie wykryje mi nowych urzadzen (nie wpisanych w fstabie) ktore podlacze, a chodzi mi o pelna wygode :)
Jezeli wylacze fstab-sync, ustawie recznie iocharset=iso8859-2 to wszystko dziala dobrze.

Wie moze ktos aby wymusic na HALu (tudziez na fstab-sync) zeby ustawial kodowanie iso8859-2 a nie utf8?

Macieq

  • Gość
problem z kodowaniem - HALd
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-20, 16:39:08 »
tradycyjnie manual moim przyjecielem...

w pliku /usr/share/hal/fdi/90default.policy/storage-policy.fdi trzeba bylo zmienic jedna opcje z TRUE na FALSE.