Nowe posty

Autor Wątek: "samo"aktualizacja  (Przeczytany 3161 razy)

stary1967

  • Gość
"samo"aktualizacja
« dnia: 2007-11-04, 10:54:15 »
mam pytanie!czy może mi ktoś powiedzieć,które z linuxów aktualizują się "same"w miarę ukazywania się nowych wersji-jak np.ubuntu-a które trzeba aktualizować np.z płyty-jak mandriva?

rysban

  • Gość
"samo"aktualizacja
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-11-04, 13:46:21 »
Witam .
Dystrybucje mają aktualizacje wszystkie . Automatykę aktualizacji i proszenie o zgodę przez podanie hasła administratora ma ubuntu .
Pozdrawiam Ryszard .

MichL

  • Gość
"samo"aktualizacja
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-11-04, 14:55:16 »
Cytat: rysban
Witam .
"Dystrybucje mają aktualizacje wszystkie . Automatykę aktualizacji i proszenie o zgodę przez podanie hasła administratora ma ubuntu .
Pozdrawiam Ryszard ."
Koledze chodziło chyba o możliwość aktualizacji on-line do nowszej wersji dystrybucji, np. ubuntu z 7.04 na 7.10. Większość dystrybucji daje możliwość aktualizacji on-line tylko w ramach danej wersji - aktualizacja zainstalowanych pakietów oraz jądra.

Z popularnych dystrybucji chyba tylko ubuntu daje taką możliwość aktualizacji do nowszej wersji całej dystrybucji on-line bez CD.
Ustawienie automatycznej aktualizacji pakietów to już rzecz względna, możliwe w każdej.

chmooreck

  • Gość
"samo"aktualizacja
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-11-04, 17:15:53 »
Cytat: MichL
Z popularnych dystrybucji chyba tylko ubuntu daje taką możliwość aktualizacji do nowszej wersji całej dystrybucji on-line bez CD.
Chyba musisz trochę zweryfikować swoją wiedzę ;-)
Wydaje mi się, że krótsza będzie lista tych, które nie dają takiej możliwości...
Czasem wystarczy modyfikacja ścieżek do repozytoriów, w innych nawet to nie jest wymagane....
...no i oczywiście normalny upgrade.