Nowe posty

Autor Wątek: brak sterowników kamerki w laptopie - Mandriva 2008 PowerPack  (Przeczytany 4730 razy)

Pawik74

  • Gość
Powiem szczerze...
Jestem informatykiem wychowanym na okienkach - ba można powiedzieć wręcz obsesyjnym fanatykiem...
Kilka lat temu miałem pierwsze podejscie do red hat-a 6, a później 7- lecz z tego okresu pamiętam toporny system mało odporny na zielonego użytkownika.
Teraz trochę podrosłem, chcę więcej wiedzieć i umieć ...
Rok 2007 - postawiłem sobie życzenie i zadanie: być lepszym informatykiem - nieograniczać się tylko do umiejętności wiedzy obsługi systemów MS, lecz też innych.
Pierwsza instalacja i pierwsze podejście do linux-a: po długich dewagacjach jaką wybrać wersje - wybrałem tą dystrybucję, ponieważ można się szybko ją nauczyć obsługiwać.
Z większością sprzętu w laptopie ASUS F3Tc sobie poradziłem (trochę się zmieniło od ostatniego podejścia do linuksa- oczywiście na dobre) , ale od dwóch tygodni siedzę w internecie i próbuję odnależć rozwiązanie problemu jakim jest brak sterownków do wbudowanej kamerki D-MAX Syntek STK-1135 (na szynie USB) i wbudowanym portem Bluetooth 2.0 ERD..
Jak zainstalować oba urządzenia w tym linuksie - wszelkie sugestie mile widziane - proszę też z góry o wyrozumiałość dla "zielonego"- wiem że początki są trudne, acz z Waszą pomocą mogą być łatwiejsze.
pozdrawiam
PaWiK74

energizer

  • Gość
brak sterowników kamerki w laptopie - Mandriva 2008 PowerPack
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-11-01, 16:01:40 »
U mnie w mdv 2007 free po włożeniu do usb adaptera bluetooth i wejściu do hardrake sam prosi o zainstalowanie pakietów, chyba bluez czy jakoś tak... jak jest u Ciebie?