Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: TOSHIBA Satellite Pro 480cdt [ok]  (Przeczytany 8286 razy)

supergrey

  • Gość
TOSHIBA Satellite Pro 480cdt [ok]
« dnia: 2007-10-28, 22:28:26 »
Dostałem tego laptopa, żeby zrobić z niego maszynę do typowych prac biurowych. Nie pracowałem na linuksie więc faszerowałem go Windą... Ale biorąc pod uwagę fakt, że to niezły staruszek, to miałem problemy... 98se chodziło idealnie, ale problem polegał na tym, że została dokupiona drukarka HP DeskJet D1460 i z tym systemem nie pójdzie, bo stery tylko do NTków, a w tych brak wsparcia albo dla USB, albo VGA i kicha... Uznałem,że jedyne wyjście (poza zmianą sprzętu, bo to by powodowało utratę kasy wydanej na nowa drukarkę) to linux... Jestem laikiem, ale postanowiłem, że to czego nie wiem dowiem sie po instalacji... A że nie chciałem "kupować kota w worku" zacząłem sprawdzać LiveCD'y...

Miałem Knoppixa 2.2 - poszedł elegancko (w KDE trochi mulił, ale zmiana X'a pomogła tylko dźwięk trzeba ręcznie konfigurować)

Damm Small Linux(nie pamiętam wersji) - poszedł, jednak szybkość gorsza niż w Knoppix'ie z WM.(ale to chyba oczywiste

Slax i Slax Kill Bill- wszedł i zawiecha...

PLD Live - nie widziało kontrolerów IDE (?)

Ubuntu 6.10 Live - do menu startowego idealnie...i nic po za tym :)

LinuxEduCD - na jądrze 2.4 nie szło (bez wyłączenia wykrywania PCMCIA), a z jądrem 2.6 bez najmniejszych problemów...jednak wolniej niż na wcześniej wspomnianym Knoppix'ie (co mnie zdziwiło, swoją drogą)

CDLinux 1.0 duży - idealnie...wszystko sam wykrył, skonfigurował i chodził płynnie.Miodzio :-) ...zwłaszcza,że wszystko po polsku, a ja nowy w świecie pingwinów...

...więc starczy sprawdzania czas coś zainstalować...no i padło na CDLinux...
...mały problem i nauczony na Window$ach ponowna instalacja...i jest extra...podłączam drukarkę i zaczęły się problemy (domyślam się, że w dużej mierze winna była moja nie wiedza), ściągnąłem sterownik, ale automatyczna instalacja tylko na najbardziej popularne dystrybucje...a,że zainstalowany CDLinux zajął prawie cały (2GB) dysk, więc szukam dalej...wersje do instalacji:

OpenSuse (najnowsze na dzień 10.10.2007) - nie da rady...

Mandriva 2008 - dochodzi do miejsca gdzie coś mogę robić z linii poleceń z ograniczonymi możliwościami...nie wiem co dalej...

Debian 4.0r1 (etch) z xfce - poszedł idealnie tylko z tą ilością pamięci instalator po angielsku i do tej pory męcze się z polonizacją...ważne, że chodzi...i drukarka też...cel osiągnięty, a moja wiedza na temat linux'ów poszerzona...

P.S. Nie dopisywałem w temacie obsługi drukarki, bo jest oczywiste,że musi chodzić opod linux'em (są specjalnie do niej sterowniki), a to, że mi nie zawsze udało się ją uruchomić to kwestia mojego stopnia zaawansowania w obsłudze linux'a

norbert_ramzes

  • Gość
TOSHIBA Satellite Pro 480cdt [ok]
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-10-28, 23:32:20 »
A gdzie pytanie? ;)

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
TOSHIBA Satellite Pro 480cdt [ok]
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-10-29, 10:15:22 »
Cytat: norbert_ramzes
A gdzie pytanie? ;)
A po co? :>
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

wietrzny

  • Gość
TOSHIBA Satellite Pro 480cdt [ok]
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-05-30, 15:18:02 »
supergrey - powiedz mi czy na jakimkolwiek distro ta drukarka chodziła?
- jeśli tak to może pamietasz na jakim i która wersja