Dystrybucje Linuksa > Jaką dystrybucję wybrać?

Co na starocia?

(1/2) > >>

mrbox:
Witam.
moj problem wyglada nastepujaco, mam baaardzo starego laptopa(P1 133mhz, 16mb ram, 2GB, brak czytnika cd[!]) i potrzebuje zainstalowac na nim linuxa-glownym celem jest programowanie, czyli gcc obowiazkowe no i fajnie by bylo jakby jakas przegladarka w trybie graficznym ruszyla(ale to juz nie jest obowiazkowe,tylko powiedzmy takie widzimisie). zatem moje pytanie brzmi-jaka dystrybucja podola takiemu gratowi?no i pytanie drugie-jaka jest szansa ze bedzie sie dalo zainstalowac distro z dyskietek w zwiazku z brakiem cd?

z gory dzieki,
Mr Box

ultr:
Procek nie jest problemem, co najwyżej by ci muliło :) 2 GB dysku starczy w zupełności. Gorzej z RAMem. Wiele środowisk graficznych wymaga tylko dla siebie więcej :/ Zatem jakieś popularne distro odpada.

Damn Small Linux ( http://damnsmalllinux.org/ ) powinien być ok. Ma środowisko graficzne ("Fluxbox and JWM window managers"), a w wymaganiach jest napisane, że 16 MB RAMu wystarczy.

mrbox:
Wiem ze jakies popularne distro odpada,na wodotryski tez nie mam co liczyc i tez zaczalem probowac dls'a instalowac przez net ale jakos nie idzie:/

Jak cos mi sie uda wskorac to opisze tutaj dla przyszlych pokolen.

norbert_ramzes:
Na twoim miejscu zainstalowałbym Debiana i przy instalacji nie zaznaczyłbym "środowiska graficznego" a potem doinstalowałbym (albo ręcznie skompilował z opcjami: -Os -s -march=686(albo i686) -pipe -fomit-frame-pointer) iXsa, "gnome-^&$&^$(zapomniałem... tak czy siak chodzi o najważniejsze pakiety)".

Przy ręcznej instalacji, pomijając fakt że *-dev będą przez chwilę trochę zajmować, najważniejsze (iXsowe) rzeczy to qt, gtk, xserver-xorg, metacity, xterm, gnome-panel, nautilus, gnome-terminal

Ale na takim sprzęcie raczej nie instalowałbym iXsów.

TheUsh:

--- Cytat: norbert_ramzes ---Na twoim miejscu zainstalowałbym Debiana i przy instalacji nie zaznaczyłbym "środowiska graficznego"(...)
--- Koniec cytatu ---
Debian nie zainstaluje się nawet przy 32mb ramu, potrzebne jest co najmniej 64, a na tym komputerze jest tylko 16mb, więc nie da rady :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej