Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
Dzisiaj o 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Slackware z fluxboxem  (Przeczytany 35626 razy)

k0szalek

  • Gość
Slackware z fluxboxem
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-10-27, 15:02:36 »
Napisałem na dwóch forach o tym samym by szybciej dostać odpowiedź na nurtujące mnie pytania. Difrost Ty jestes obcykany w temacie więc gardzisz takimi jak ja- początkującymi, przed założeniem tematu dużo sie naczytałem o linuksie jednak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, nie wiedziałem tez za bardzo gdzie szukac odpowiedzi. Co do punktu pierwszego w pierwszym poscie rzeczywiscie zle szukalem na stronie http://www.slackware.com/, przepraszam. Co do czwartego punktu- xubuntu jest podobno dla słabego sprzętu a mi działał gorzej niż vista, więc chcialem sie dowiedziec czy z slackware bedzie tak samo. Co do pozostałych kwestii to jestem narazie newbie i dziękuje za dotychczasową pomoc :)


Sformatowalem wlasnie dysk programem Active@ Kill Disk 3.1 który usunął mi przy okazji wszystkie partycje więc chyba wszystkie informacje usunął w tym wpisy mbr. Ale nie wiem co teraz mam zrobic zeby dysk doprowadzic do normalnego stanu (by tym razem po instalacji slackware sie uruchomil)- jak te mbr ustawic i bootsektor i czy najpierw podzielic partycje czy najpierw mbr ustawic?

norbert_ramzes

  • Gość
Slackware z fluxboxem
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-10-27, 17:59:46 »
A znasz przynajmniej numery sektorów początkowych i końcowych tych partycji?

k0szalek

  • Gość
Slackware z fluxboxem
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-10-27, 18:21:24 »
Jak to moge sprawdzić? Teraz nie mam ustawionych  partycji, odkąd uzylem killdisku mysle co dalej robic.

norbert_ramzes

  • Gość
Slackware z fluxboxem
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-10-27, 19:39:20 »
Jak po partycjonowaniu nie zapisałeś to masz problem.

;) też tego nierobie bo albo mi się nie chce albo nie pamiętam o tym.

Ale na szczęście są programy(ja znam jeden) co wyszukują partycje i wpisują je z powrotem do MBR, nie pamiętam jak się nazywa, ale jest na Hiren Boot CD(jest na dosie).

k0szalek

  • Gość
Slackware z fluxboxem
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-10-27, 19:56:45 »
Myślałem ze po prostu Kill Disk poprzez niskopoziomowy format mi usunął te partycje. To one dalej istnieją tylko nie są zapisane w MBR?

norbert_ramzes

  • Gość
Slackware z fluxboxem
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-10-27, 20:30:27 »
loformat.... zrobił ci same #FF na talerzach, więc teraz możesz tylko zanieść dysk do firmy co odzyskuje dane po takich zabawach, ale musiałbyś zapłacić za to ileś tysięcy, chyba że sam masz do tego sprzęt i umiejętności.

k0szalek

  • Gość
Slackware z fluxboxem
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-10-27, 21:00:56 »
Ale jak nie widac starych partycji bo zostaly zakryte to nowe chyba można zrobić prawda?

norbert_ramzes

  • Gość
Slackware z fluxboxem
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-10-27, 21:32:53 »
Raczej tak. Ale słyszałem że loformat może uszkodzić dzisiejsze dyski. Tak czy siak spróbuj, a jak nie to zanieś na gwarancję i powiedz że sam nagle się uszkodził ;)

k0szalek

  • Gość
Slackware z fluxboxem
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-10-27, 22:06:05 »
oj chyba mi juz go na gwarancji nie przyjmą- 8 lat temu go kupiłem :)

poczytałem jeszcze troche o instalacji slacka i spróbuje znów zainstalować

difrost

  • Gość
Slackware z fluxboxem
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-10-27, 22:49:19 »
Lowformat może uszkodzić dysk, ale nie musi, zależy, czy już wcześniej coś z nim było nie tak. Najlepiej będzie jak proforma zbadasz go narzędziem dedykowanym, od producenta. Znajdzsz coś takiego na stronie producenta dysku, n.p.: SeaTools dla Seagate, etc.

Następnie podepnij ten dysk do jakiegoś kompa z Win i podziel go rozsądnie, po ludzku, przy użyciu PartitionMagic. Proponuję i zalecam (bo i sprawdzone i nie potrzeba Win) Gparted (płytka bootowalna do kompo i bootowanie z niej).

A teraz sedno sprawy: http://212.109.128.251/~difrost/slack_film/
Do tego google i te linki z ostatniego posta na http://formu.slackware.pl

norbert_ramzes

  • Gość
Slackware z fluxboxem
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-10-27, 22:56:47 »
Nie wiem czemu, ale wiele osób twierdzi że najtrudniejszy w instalacji jest Debian. Z tymże że jak instalowałem Slacka wydawało mi się że Debian będzie łatwiejszy w instalacji dla początkującego niż Slack.

difrost

  • Gość
Slackware z fluxboxem
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-10-27, 23:01:06 »
Mi się z kolei wydaje, że instalacja Slackware jest trywialnie prosta. Nie żadnej filozofii. Wystarczy znać angielski, żeby wiedzieć co się w danym momencie konfiguruje/ustawia.

Jaki by ten instalator nie był, to i tak utrzymuję, że k0szałek, stawia zacięty opór przed wiedzą, albo nie umie czytać.

k0szalek

  • Gość
Slackware z fluxboxem
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-10-28, 12:08:13 »
Partycje utworzyły sie bez problemu w linuksowym fdisku, slackware'a tez udało mi sie zainstalować, xubuntu mi chyba za przeproszeniem spieprzył mbr stąd wynikły problemy.

Cytuj
A teraz sedno sprawy: http://212.109.128.251/~difrost/slack_film/
Do tego google i te linki z ostatniego posta na http://formu.slackware.pl
Dzięki za filmiki:)
Chodzi Ci o ten ostatni post w zalozonym przeze mnie temacie?
Utworzyłeś 4 partycje na filmiku, musi być ich aż tyle? Ja utworzyłem dwie i czytałem juz gdzies ze tyle wystarcza.

Mam kolejny problem- po skonfigurowaniu xorga, po wpisaniu za pierwszym razem startx uruchomiło mi sie srodowisko graficzne lecz nie działały klawiatura i myszka, które chyba dobrze ustawiłem, zrestartowałem komputer, włączyłem slackware'a i znów spróbowałem skonfigurować xorga troche inaczej ale tym razem wogóle sie nie wlączał fluxbox, później skonfigurowałem xorga tak jak przedtem gdy sie uruchomił fluxbox ale równiez nie uruchomił sie. Po wpisaniu startx i zatwierdzeniu dostaje nastepujacą informacje:

Cytuj
Module Loader present
Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting,
        (++) from command line, (!!) notice, (II) informational,
        (WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
(==) Log file: "/var/log/Xorg.0.log", Time: Sun Jan 3 00:06:32 1999
(==) Using config file: "/etc/X11/xorg.conf"
(EE) VGA(0): Driver can't supprot depth24
(EE) Screen(s) found, but none have a usable configuration

Fatal serwer error:
no screens found


Please consult the The X.Org Foundation support
    at http://wiki.X.Org
for help.

Please also check the log file at "/var/log/Xorg.0.log" for additional information.

X10: fatal I0 error 104 (Connection reset by peer) on X server ":0.0"
after 0 requests (0 known processed) with 0 events remaining
Chyba musze sterowniki zainstalować do karty graficznej i kernela którego nie zainstalowałem odrazu - jak to radził autor tekstu na stronie:
http://guitarrizer.eia.pl/linux/instalacja.html , miałem pózniej zainstalowac nowszego kernela z płyty jednak nie ma na płycie tej paczki, wiec sciągnąłem paczki z internetu i nagrałem na płycie:
kernel-headers-2.6.18-i386-1.tgz
kernel-modules-2.6.18-i486-1.tgz
kernel-source-2.6.18-noarch-1.tgz

ale jak to z płyty uruchomić?

chmooreck

  • Gość
Slackware z fluxboxem
« Odpowiedź #28 dnia: 2007-10-28, 14:18:12 »
jadro nie ma tu nic do rzeczy... po prostu poprawnie skonfiguruj karte graficzna w xorg.conf

difrost

  • Gość
Slackware z fluxboxem
« Odpowiedź #29 dnia: 2007-10-28, 14:37:37 »
Aczkolwiek i poniekąd kiedy będziesz chciał zainstalować drivery Legacy z nvidia.com (uwaga to była wskazówka), to jądro, a dokładnie jego źródła, będą Ci potrzebne. Do tego pakiecik kernel-headers oraz oczywiście gcc, make, ncurses...

Płytę montujesz (man mount, cat /etc/fstab), później installpkg (man installpkg) i dalej to już sobie poradzisz :D