Nowe posty

Autor Wątek: linux a gry  (Przeczytany 6820 razy)

mspider

  • Gość
linux a gry
« dnia: 2007-11-01, 17:28:31 »
Co prawda linux nie jest systemem do gier ale wiem ze pograc sie na nim da. Przez jakis czas nie mialem stycznosci z linuxem a teraz mysle o powrocie do Ubuntu. Zastanawia mnie czy cos sie zmienilo w kwestii gier?
1. Czy nadal na Ubuntu sa takie problemy z cedega?
2. Czy przez cedege badz inny emulator da sie uruchomic gre z obsluga dx10 i shader model 4? Oczywiscie wtedy to bedzie musialo isc przez opengl?
3. Posiadam pada media-tech mt1500 na usb. Czy bedzie on kompatybilny z linuxem? Czy wogole wszelkie pady i joysticki da sie zainstalowac na linuxie?
Prosze o odpowiedz.

//Sorry za lekki offtopic ale przypomniala mi sie jeszcze jedna rzecz, mianowicie czy na Ubuntu x64 nadal nie ma flasha?

norbert_ramzes

  • Gość
linux a gry
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-11-01, 21:31:50 »
Cytat: mspider
Co prawda linux nie jest systemem do gier
Co za głupoty ci ktoś naopowiadał?

1. ...
2. mandriva.com prawdę ci powie.
3. Nie wiem.

rysban

  • Gość
linux a gry
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-11-01, 22:25:25 »
Na Ubuntu 64 bit z flashem nie ma już problemu . Jeżeli chodzi Ci o gry to jest ich coraz więcej . Wystarczy sprawdzić tu na stronie .
Pozdrawiam Ryszard

  • Gość
linux a gry
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-11-02, 06:58:40 »
1. Nie wiem, nie używam Winbuntu :D
2. Poczekaj jeszcze z rok to może będzie. Przecież obecnie nawet w windowsach są z tym problemy, a i gier z tymi wynalazkami jest na razie mało.
3, Czy wszystkie nie wiem, nie sprawdzałem :) Ale da się na pewno. Chociażby Logitech Wingman Extreme 3D działa bez problemów.

mspider

  • Gość
linux a gry
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-11-02, 11:09:18 »
Cytat: le_mon
3, Czy wszystkie nie wiem, nie sprawdzałem :) Ale da się na pewno. Chociażby Logitech Wingman Extreme 3D działa bez problemów.
A zeby zainstalowac tego Logitecha trzeba instalowac dodatkowe sterowniki czy od razu jest widziany i konfigurowany w systemie automatycznie?
Cytat: norbert_ramzes
1. ...
Moze sprecyzuje o co mi chodzi w tym pierwszym. Na Ubuntu 6.06 zainstalowalem Cedege, niby robilem wszystko tak jak trzeba ale po probie odpalenia gry ta sie albo wogole nie uruchamiala, albo uruchamiala sie niby na full screen ale mozna bylo przesunac kursor myszki poza obszar gry i wracalo sie na pulpit. To tak jakby obszar pulpitu byl wiekszy niz monitor a gra byla uruchomiona w okienku o rozmiarze monitora i ekran po prostu sie przesuwal. Moze to ja cos zle zrobilem ale wydaje mi sie ze instalowalem tak jak trzeba.

norbert_ramzes

  • Gość
linux a gry
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-11-02, 19:15:26 »
mspider miałem na myśli prawie to samo co w punkcie 3 czyli nie wiem.

Może zgłoś problem do twórców cedegi...

mspider

  • Gość
linux a gry
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-11-02, 21:30:16 »
Sprobuje jeszcze raz zainstalowac i zobacze jak bedzie.
Dzisiaj zainstalowalem nowe Ubuntu i jestem milo zaskoczony! Dotychczas trzeba bylo recznie instalowac jave i flasha, a teraz wystarczy kliknac w firefoxie i samo sie instaluje :) Oby wiecej takich udogodnien to moze wreszcie ludzie zaczna sie przerzucac na linuxy!

norbert_ramzes

  • Gość
linux a gry
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-11-02, 21:43:43 »
Cytat: mspider
Oby wiecej takich udogodnien to moze wreszcie ludzie zaczna sie przerzucac na linuxy!
Ostatnio, zwłaszcza w tym roku popularność lina poszła mocno w górę.

Sam osobiście przekonałem kilkanaście może kilkadziesiąt osób do Linuksa :)

A tydzień temu kolega z pracy...

Cytuj
Mam dla ciebie fuche, albo zainstalujesz na tym starym laptopie Linuksa, albo ci go sprzedam.

  • Gość
linux a gry
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-11-03, 09:33:10 »
Cytat: mspider
A zeby zainstalowac tego Logitecha trzeba instalowac dodatkowe sterowniki czy od razu jest widziany i konfigurowany w systemie automatycznie?
W gentoo wystarczy odpowiednio skonfigurować kernela i dołożyć libjsw.