Nowe posty

Autor Wątek: mandriva xtreme - aktualizacje rozwaliły pasek  (Przeczytany 5699 razy)

viii

  • Gość
mandriva xtreme - aktualizacje rozwaliły pasek
« dnia: 2007-10-21, 23:59:14 »
mam pewien problem. miałem wcześniej ładny pasek start oraz menu z listą programów  (domyślne na mandrivie xtreme 2007). wszystko pięknie, czarno, zakładki w menu kde.

wszedłem w zarządzanie oprogramowaniem, wybrałem wybór aktualizacji, zaznaczyłem wszystko, i pobrałem.

po restarcie kompa zmienił mi się wygląd paska oraz cały układ menu... teraz jest jakiś lipny szary, a menu z programami w ogóle jakieś prymitywne.

może ktoś wie, która aktualizacja to zmieniła? albo chociaż gdzie moge przywrócić stary wygląd, bo szukałem chyba wszędzie i nie mogę znaleźć...

norbert_ramzes

  • Gość
mandriva xtreme - aktualizacje rozwaliły pasek
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-10-22, 00:38:57 »
Poszukaj w ustawieniach KDE albo Mandrivy.

xavery

  • Gość
mandriva xtreme - aktualizacje rozwaliły pasek
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-10-22, 11:08:33 »
Podczas instalacji (aktualizacji) paczek dotychczasowe pliki są zastępowane nowymi. Stare są zapisywane z nowym rozszerzeniem *rpmsave. Rozejrzyj się czy gdzieś nie masz takich plików i ewentualnie przywróć je do życia.

arctgx

  • Gość
mandriva xtreme - aktualizacje rozwaliły pasek
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-10-22, 14:59:23 »
Być może dotychczas korzystałeś (i korzystasz) z domyślnych, zawartych w paczkach ustawień, zamiast tworzyć własnych zapisanych gdzieś w katalogu domowym (zazwyczaj w ~/.kde/share/ ustawienia środowisla i programów z KDE lądują). Z braku spersonalizowanych ustawień menu, KDE być może pobiera te domyślne, które mogą się zmieniać wraz z kolejnymi aktualizacjami.

Nie zaproponuję Ci niczego konkretnego poza poszukaniem (ew. doinstalowaniem) i zapisaniem wyboru w kcontrol podobającego Ci się motywu graficznego.

Sam od jakiegoś czasu staram się jako użytkownik uniezależniać od systemowych ustawień, na ile to możliwe, i korzystać z praw root-a tylko w ostateczności.

Podobny problem do Twojego mam z xdm (logowanie do X, czyli jeszcze przed wyborem użytkownika). Co nowa wersja, to gubię ustawienia. Ale zachowałem sobie własny plik konfiguracyjny i radzę sobie z tym okrężnie, kopiując go z powrotem po uaktualnieniu xdm.

arctgx

  • Gość
mandriva xtreme - aktualizacje rozwaliły pasek
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-10-22, 15:02:10 »
Tobie tylko chodzi tylko o wizualną stronę. Można sobie także samą zawartość menu spersonalizować, ale po dodaniu nowego programu można zapomnieć o zaktualizowaniu samego menu.