Nowe posty

Autor Wątek: Klient X  (Przeczytany 4605 razy)

jeziorm

  • Gość
Klient X
« dnia: 2007-10-19, 23:33:50 »
Witam!

   Szukam klienta X do podłaczenia sie do mojego serwera. Sciagnołem Xming działa doskonale ale nie wiem czy da sie skonfigurować tak żeby działał przez proxy. A chciałbym korzystać z X poza domem. Znacie jakiego darmoweo klienta X-ów, który by to umożliwiał?  Chciałbym uzywać takiego programiku ale internet mam przez proxy poza domem.

Pozdrawiam

  • Gość
Klient X
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-10-20, 00:47:38 »
Hmm... Kwestia jest taka, że jeśli chcesz się logować na swój komputer, to musi być on widoczny w sieci (bo jest wtedy najzwyklejszym w świecie serwerem). Jeśli twój komp łączy się z internetem poprzez pośrednika (proxy), to może być z tym problem. Aż tak się nie znam na sieciach, ale wydaje mi się, że w takiej sytuacji musiałbyś popytać administratora serwera proxy o możliwość łączenia się z twoim komputerem z zewnątrz.
Ale zawsze zostaje jeszcze sieć VPN - wtedy jedynym problemem jest szybkość połączenia, która może być znacznie mniejsza niż w przypadku połączenia przez sieć rzeczywistą. Ale przez VPN połączysz się na pewno i żaden proxy ani router nie będzie stanowił problemu.

A co do klienta - jeśli maszyna, z krórej się logujesz ma zainstalowany jakiś X-owy menedżer logowania (KDM, GDM, XDM, czyli oczywiście Windows odpada, przynajmniej dopuki nie ukaże się KDM napisany przy użyciu Qt4 (a może już jest?)), to nie potrzebujesz żadnego programu klienckiego - po prostu logujesz się za pomocą tego menedżera (na przykład w KDM w oknie logowania jest menu, z którego można wybrać pozycję "Logowanie zdalne", po czym otwiera się okienko w którym podajesz nazwę lub adres serwera (w tym przypadku twojego komputera) i się logujesz).

jeziorm

  • Gość
Klient X
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-10-21, 18:17:25 »
Mam ppubliczny IP. Mam działającego KDM i moge sie połaczyc windowsowym klientem Xming ale Xming nie ma ustawień proxy. Chodzi mi o to ze poza domem mam dostep do sieci poprzez proxy a serwer jest w domu wiec potrzebuje klienta który połaczy sie tam gdzie jestem przez proxy do mojego domu.

  • Gość
Klient X
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-10-21, 22:50:16 »
Rozumiem. Czyli klient ma być odpalany z windowsa. Z tym KDM to chodziło mi o to, że on może być właśnie klientem (zamiast Xming, jednak jeśli chcesz się łączyć z windowsa, to KDM nie wchodzi w grę - bo nie ma KDM dla windowsa (chyba)) - czyli to że masz na swoim komputerze (na serwerze) zainstalowany KDM, nic tu nie wnosi. Z początku też nie zajażyłem, że przez proxy łączysz się z internetem z komputera klienckiego;).
Hmm. W takim razie trudno mi co kolwiek więcej powiedzieć, poza tym, że nie wiem jakiego programu mógłbyś użyć, niestety...