Nowe posty

Autor Wątek: spam  (Przeczytany 2748 razy)

• Gość
spam
« dnia: 2007-10-14, 21:33:52 »
witam
zainstalowałem sobie skrypt phpprobid na własnym serwerze postawiony na dystrybuci Clarkconnect i jak skrypt wysyła meile to nie wiem dlaczego trafiają do spamu  zainstalowałem na serwerze z internetu i jest wporzontku jak to mozna rozwiązac

ZipoKing

• Gość
spam
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-10-14, 21:51:22 »
To, że wiadomości wysyłane z twojego serwera oznaczane są jako spam to jak najbardziej prawidłowa rzecz ;) Postaram się wytłumaczyć to w kilku prostych słowach.
Aby uchronić się przed spamerami, na serwerze DNS zawarte zostały informacje na temat maszyn, spod których może być wysyłana poczta w danej domenie. Gdy jakiś serwer odbiera pocztę pochodzącego np. od serwera myserver.domena.pl, wysyła zapytanie do serwera DNS obsługującego domena.pl sprawdzając, czy myserver znajduje się na tej liście. Jeżeli myserver'a nie będzie na liście (np. jak u ciebie), traktowany jest jako "nielegalny" serwer pocztowy (np. jako komputer-zombie służący do wysyłania spamu). Technika taka nazywa się Sender Policy Framework (kliknij aby poczytać o tym więcej). Jeżeli chcesz, aby twój serwer nie był traktowany jako spamujący, administrator twojej domeny musi dopisać twój serwer do w/w listy.