Nowe posty

Autor Wątek: komendy do instalacji  (Przeczytany 3309 razy)

mrówa

  • Gość
komendy do instalacji
« dnia: 2007-09-28, 12:54:49 »
Witam,

w prawie wszystkich plikach readme dołączonych do programów jest instrukcja instalacji w następującej kolejności : ./configure, make, make install, jednak podczas instalacji jedyną komendą która działa jest "./configure", po wybraniu polecenia "make" wyskakuje informacja o braku pliku "makefile". Pracuje pod Linuxem Mandriva Discovery 2007 czy w związku z tym ktoś może mi pomóc i podpowiedziec jakich komend i w jakiej kolejności używać aby zainstalować program lub ewentualnie jakis inny sposób instalacji będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
komendy do instalacji
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-09-28, 12:56:36 »
Gdzieś już jakiś podobny post widziałem;)
Proszę napisz co chcesz zainstalować to może tą drogą uda mi się Ci pomóc.

Mariusz

boroowa

  • Gość
komendy do instalacji
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-09-28, 13:56:43 »
Zobacz, kolego, czy podczas działania ./configure nie wystąpił błąd lub też czy w ogóle został stworzony plik makefile w katalogu programu.

Możesz też sproobować zuaktualizować gcc i g++, bo kiedyś miałem taki sam problem.

Linux to wielka bestia i trzeba się przy niej nieźle namęczyć żeby wycisnąć z niej piękno.
Ale warto....

xavery

  • Gość
komendy do instalacji
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-09-29, 00:57:18 »
Cytat: mrówa
czy w związku z tym ktoś może mi pomóc i podpowiedziec jakich komend i w jakiej kolejności używać aby zainstalować program lub ewentualnie jakis inny sposób instalacji będę bardzo wdzięczny.
urpmi
To jest odpowiedź na pytanie czego użyć aby zainstalować cokolwiek w Mandrivie.
PS> Czemu uparłeś się na kompilowanie źródeł??? Jeśli odpowiesz, że chcesz dostroić oprogramowanie do swoich wymagań to ja nie uwierzę, że masz kłopoty z brakiem pliku Makefile.