Nowe posty

Autor Wątek: szybkośc łącza w fedora live  (Przeczytany 2036 razy)

Patriarcha

  • Gość
szybkośc łącza w fedora live
« dnia: 2007-10-06, 00:36:06 »
witam
wybaczcie mi jesli podobny wątek juz jest. jestem zupełnie zielony w kwestii linuxa, uzywalem do tej pory dwóch wersji - auroxa live'a i własnie fedory live (zeby zoabczyc jak w ogole wyglada linux) i w żadnym z nich nie umialem poprawnie skonfigurować karty sieciowej. niby tam wpisuję swój adres ip, ale nigdy się nie zmienia. costam mi o przeładowaniu demona sieciowego pisze ale nei wiem jak to zrobić. Głównym jednak problemem (bo ip moge miec dynamicznie przydzielony w sieci) jest to ze mam kabelek do huba uszkodzony (mysle ze pod boazerią sie połamał lekko) i muszę mieć ustawioną szybkośc łącza na 10 mb/s bo inaczej tracę 99% pakietów (nie znam sie na tym jestem słabym chemikiem a na pewno nie informatykiem ani elektronikiem). Prosze zatem o pomoc w ustawieniu/ skonfigurowaniu poprawnym sieci w wersji Live Fedora 7. Chcę zobaczyc jak w ogole sie działa w linuksie ale ze wszystkim a nie ze sobie w gierki moge pograc czy poogladac beryla w systemie uruchomionym w pamieci systemowej.
z góry dziękuję za pomoc
Adam P. Patriarcha :)

coobba

  • Gość
szybkośc łącza w fedora live
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-10-06, 07:38:27 »
Prędkość na karcie sieciowej obniżysz polecenim  “ethtool -s eth0 autoneg off speed 10”, ew sporóbuj też “ethtool -s eth0 autoneg off speed 10 duplex half” gdyby samo obniżenie nie pomogło (wyłącza dupleks, tzn jednoczesne nadawanie i odbieranie).
Nie mam Fedory więc nie mam też niestety pojęcia, jak się tam „restartuje daemona sieciowego”.