Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Paweł Kraszewski

Strony: [1] 2 3 ... 151
1
Inne / Odp: Proszę o pomoc Jakiej komendy ls użyto?
« dnia: 2017-11-18, 15:52:07 »
1. Jest wyświetlany numer iNode'a
2. Są wyświetlane pełne prawa, ale bez UID (albo bez GID - nie wiem, jakie ID są u ciebie, ale raczej stawiam na GID=500 niż UID=500) na systemie plików z etykietami bezpieczeństwa
3. UID/GID są wyświetlane numerycznie
4. Data jest w formacie ISO

resztę doczytaj w instrukcji do ls.


2
Dział dobry...


Ale szósty raz czytam i nie wiem o co chodzi... Zaczekaj aż amfa/koka/kawa przestanie działać i przeredaguj to.

Mam też wrażenie, że nie do końca rozumiesz termin MIME... Dla obrazów będziesz miał np. takie MIME: image/jpeg, image/png czy image/tiff. Może chodzi ci o metadane?

3
1. Czy RAID był robiony mdraid/dmraid czy LVM?

2. Jeżeli pierwsza opcja, to co mówi cat /etc/mdstat. Jeżeli druga opcja, to co mówi lvm fullreport

4
Administracja / Odp: brak liblz4.so.1
« dnia: 2017-11-15, 22:56:48 »
Odpal jeszcze raz z pendrive'a, i skopiuj "na wydrę" to liblz4.so.1 .

Poprawność możesz sprawdzić robiąc chroot z pendrive'a do naprawianego systemu (wystarczy, że będziesz miał zamontowane /, /boot, /dev, /proc i /sys). Jak już poprawnie zainstalujesz aptitude'a, robisz z jego poziomu
aptitude reinstall '~i'
i powinien wszystko naprawić.

5
Przez PrtScr miałem na myśli jakikolwiek screen-grabber, nawet systemowy. Jak obrazek wyświetlisz na ekranie, to "po ptokach" - żadne oprogramowanie działające w przeglądarce nie zablokuje użytkownika przez zrobieniem zrzutu pamięci obrazu.

6
Zapomnij o appletach. Miejsce tej technologii jest na cmentarzu. Nie jest obsługiwane przez Edge, Chrome, nowego FireFoxa, nowe Opery. Zostało chyba tylko Safari...

Poza tym - jaki masz pomysł na zablokowanie PrtScr naciśniętego przez użytkownika? Bo DRM dla video rozumiem, ale dla obrazka jest mocno bez sensu...

7
Multimedia / Odp: OPENSSL - problem z odszyfrowaniem pliku
« dnia: 2017-11-15, 07:39:23 »
1. Przez instrukcję miałem na myśli instrukcję do openssl-a, gdzie przeczytałbyś

Cytuj
-K key

           the actual key to use: this must be represented as a string comprised only of hex digits.  (...)

Klucz w hex, nie plik z kluczem (to opcja -kfile PLIK_Z_KLUCZEM)

2. Jak widać, nie przeczytałeś też instrukcji openssl_decrypt, gdzie napisane jest jak wół, że IV jest binarnym stringiem (vector w dokumentacji PHP to string zawierający surowe dane). W komentarzach możesz znaleźć $iv=hex2bin('IV-w-hex');

3. Tryb CBC ma to do siebie, że błędny IV psuje pierwszy blok odszyfrowania (pierwsze 16 bajtów w "podręcznikowym" AES*), następne odszyfrowują się poprawnie. Po prostu nie wszystkie programy odtwarzające radzą sobie z krzakami jako pierwsze 16 bajtów pliku.

* Piszę podręcznikowym, bo sam algorytm Rijndael (tak się naprawdę nazywa algorytm pracujący w środku AES) przewiduje bloki o długości innej, niż 128 bitów, ale po ustandaryzowaniu AES występuje tylko wersja 128-bitowa. AES128, AES192 i AES256 to długości klucza, nie bloku danych.

8
Multimedia / Odp: OPENSSL - problem z odszyfrowaniem pliku
« dnia: 2017-11-14, 15:14:33 »
Przepraszam ze sie wtrace.
Jesli sie nie myle to jest szyfrowanie symetryczne , tak ?
A nie lepiej pliki szyfrowac asymetrycznie ?
Czy jest to tylko kwestia wygody ?

O ile się orientuję, plik jest skierowany do wielu odbiorców, wtedy szyfrowanie asymetryczne nie ma uzasadnienia.

Od strony technicznej - w przypadku GPG/PGP/SMIME dane są zaszyfrowane algorytmem symetrycznym z losowym kluczem, i dopiero ten klucz jest szyfrowany algorytmem asymetrycznym. Wynika to ze złożoności obliczeniowej algorytmu asymetrycznego - nie nadaje się do szyfrowania dużych paczek danych.

9
Konfiguracja / Odp: PHP nie raportuje błędów
« dnia: 2017-11-14, 11:41:26 »
Sprawdź, czy Joomla tego z powrotem nie wyłącza w swoich katalogach: php_flag/php_value w pliku .htaccess albo we własnej konfiguracji, już z poziomu PHP.

10
Multimedia / Odp: OPENSSL - problem z odszyfrowaniem pliku
« dnia: 2017-11-14, 07:17:33 »
Jeżeli wszystko inne zawiedzie, przeczytaj instrukcję.

Cytuj
-iv IV

The actual IV to use: this must be represented as a string comprised only of hex digits. When only the key is specified using the -K option, the IV must explicitly be defined. When a password is being specified using one of the other options, the IV is generated from this password.

Wywal 0x z początku i powinno być dobrze. Dla standardowego AES, wektor IV ma 16 bajtów, czyli 32 cyfry HEX - to się zgadza.

11
Bash, skrypty powłoki / Odp: Funkcja rekursywna
« dnia: 2017-11-13, 15:46:34 »
W pierwszym przypadku masz wywołanie rekursywne całego shella (każdy plus to kolejne zaglębienie wywołania)

W drugim przypadku masz wywołanie rekursywne w obrębie tego samego shella (czyli cały czas na tym samym zaglębienia wywołania shella).

12
Upewnij się, że instalujesz wersję 32-bitową. Z rozszerzonych instrukcji ten procesor obsługuje max SSE2.

* Z mojej strony: Lubuntu 16.04 albo Debian + LXDE.

* Mistrzowie ceremonii polecą też (słusznie) Puppy Linux.

* Dla odważnych: OpenBSD + XFCE.

Cytuj
Wyskakuje jakiś komunikat odnośnie procesora.
Pomogłoby napisać jaki to komunikat.

13
Debian / Odp: Iinstalacja Flash Player w Debian 9 Stretch.
« dnia: 2017-11-12, 21:19:05 »
Jeżeli mogę coś zasugerować - zainstaluj Chrome, on ma zintegrowany w sobie Flash i nic dodatkowo nie trzeba instalować. Dodatkowo Chrome'owy Flash chodzi w API Pepper a nie NPAPI, więc jest dużo bardziej bezpieczny.

A co do pierwotnego pytania - chodzi o skopiowanie zawartości katalogu usr/ z rozpakowanego archiwum do głównego /usr. Co jest generalnie BadIdeaTM, bo zasyfiasz sobie system. Jak już, to spróbuj zainstalować wersję dla Ubuntu.

14
Sieć / Odp: SSH poprzez OpenVPN
« dnia: 2017-11-10, 14:11:53 »
Rozumiem że problemem jest routing na serwerze vpnbook.com ?

Po połączeniu komputera #1, dostaje on adres z puli VPN X.X.X.A1, a drugi adres X.X.X.A2. Jeżeli serwer na to pozwala (włączona opcja konfiguracyjna client-to-client), to klienci powinni móc się wzajemnie pingować po adresach przyznanych przez VPN.

Nie wiem, jak działa vpnbook.com (część operatorów VPN ma firewall zabezpieczający przed wejścien "pod włos", ze świata do klienta). Wiem jak mam to skonfigurowane na swoim routerze w domu (któcy robi też za koncentrator VPN). Wszyscy klienci VPN wzajemnie się widzą po statycznych adresach przydzielanych przez VPN.

15
Sieć / Odp: SSH poprzez OpenVPN
« dnia: 2017-11-10, 11:49:51 »
Nie pisałeś o drugim NAT.

Dwie wersje:
* Jak uda się na którymkolwiek NAT zrobić przekierowanie portu - robisz za nim serwer OpenVPN i łączysz się zza drugiego.

* Jak nie da się zmodyfikować żadnego NATa, to potrzebujesz trzeciej maszyny - z publicznym adresem, i na niej odpalić serwer OpenVPN. Z nim łączysz się z obu komputerów (win i lin) i wykorzystujesz routing między klientami.

Można też inaczej:
* Na obu maszynach odpalasz miredo/teredo (tunel IPv6 z dynamiczną adresacją) - i jak poznasz adres IP jednej strony, to bez problemu połączysz się z drugiej (UWAGA - to wystawia obie maszyny na publicznej adresacji IPv6! Trzeba dobrze ustawić firewalle!).

* Jak uzyskanie adresu jest kłopotliwe (ktoś musi się zalogować lokalnie i sprawdzić, albo musi wysyłać bieżący adres IP na maila/SMS), możesz załatwić tunel IPv6 (np w Hurricane Electric, SIXXS), co daje stały i publiczny adres IPv6.

Strony: [1] 2 3 ... 151