Nowe posty

Autor Wątek: Wine - problem z instalacją  (Przeczytany 2394 razy)

stefcio_007

  • Gość
Wine - problem z instalacją
« dnia: 2016-11-19, 13:00:04 »
Witam! Mam problem z win'em. Instaluje na różne spsoby i już wymiękam. Niby przez apt-get install wine się instaluje i mam katalog .wine w /home/user ale nie mogę żadnego programu exe uruchomić. Nie mam też nakładki graficznej "Wine Windows Program Loader" pod PPM ani w menu.  Próbowałem doinstalować q4wine to brakuje pliku wine server (jak w załączniku) - jak go doinstalować?

Próbowałem też według tego https://wiki.winehq.org/Debian ale zatrzymuje się na etapie: 
"Nie udało się odnaleźć pakietu winehq-devel"

Próbowałem też według tej instrukcji ale nie znalazł bibliotek:
dpkg --add-architecture i386
apt-get update
apt-get install wine
apt-get install lib32z1 lib32ncurses5 lib32bz2-1.0
apt-get install p11-kit:i386

Próbowałem też przez Menadźer Synaptic i to samo.

Może jest jakiś prostszy sposób a ja już za bardzo kombinuje. Nie ma jakiegoś repo? Zależy mi też na graficznej nakładce jak q4wine lub WWPL.

Mam "Debian 8.6 Jessie i686"



Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Wine - problem z instalacją
« Odpowiedź #1 dnia: 2016-11-19, 13:56:04 »
Przykład jak korzystać z PlayOnLinux   ( bo nie jest to zbyt proste )
https://www.youtube.com/watch?v=8Ld7rwlSgrg

Odnośnie q4wine może czegoś nie zainstalowałeś , może pakiet w Debianie jest skopany, może cos innego ...
Zaraz pokaże jak to wygląda w Uplosie.

Edytowane:
Cytuj
/usr/bin/wine
/usr/bin/winesever
/usr/bin/wine
/usr/lib/wine
Tak ścieżki powinny wyglądać,  jesli faktycznie nie masz pliku /usr/bin/wineserver   to sprawdz w którym pakiecie to siedzi i zainstaluj.
 ( jezeli wszystko jest zainstalowane jak nalezy, a sciezek brakuje, oczywiscie sciezki mozna dodac recznie, ale problem nalezy zglosic opiekunowi paczki, by poprawił. )

Przykład jak zrobic z terminala
Znaleść
apt-cache searchfile /usr/bin/wineserver
Zainstalować
apt-get install nazwa_pakietu
Komendy mogły się troche pozmieniać, bo nie wiem, nie używam Debiana.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.