Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Problem z przepisywaniem adresów pod apache na suse  (Przeczytany 4759 razy)

gatunio

  • Gość
Problem z przepisywaniem adresów pod apache na suse
« dnia: 2011-07-27, 14:09:01 »
Witam, zadaje tu to pytanie bo juz odchodzę od zmysłów z przemęczenia a możliwe ze to tylko jakiś kruczek, którego nie znam.

Opisze problem dokładnie aby uniknąć niepotrzebnych opowiedzi.
Korzystam z Suse 11.4

Ogólnie chodzi o Zend Framework i to , że nie działają kontrolery inne niż index, zakładam że chodzi o rewrite ale

- Wszystko co trzeba jest zainstalowane ( tj apache, php, mysql, zend framework itp itd )
- W konfiguracji apacha rewrite jest właczony ( modyfikowałem zarówno w http.conf a jak to nie przynosiło skutku, pomimo że rewite wygladał na właczony - zainstalowałem obsługe serwera apache za pomocą Yasta i tu tez wszystko jest ustawione jak należy mam na myśli rewrite)
- z forów wszedzie rozwiązaniem problemu była zmiana z Override None na All ale ze jako mam to już zmienione problem leży gdzie indziej.


Ogólnie wina nie leży też w zend frameworku bo to samo pod windowsem działa jak należy oczywiście po uruchomieniu rewrite i zmianie Override None na All ( oczywiscie w http.conf)

Sytuacja wygląda mniej wiecej tak że jak wyłaczam rewrite to z folderu projektu znika public.
Jak włączam rewite to pojawia się ponownie public. Ale htaccess nijak nie wpływa na działanie aplikacji.  Katalog projektu jest w public_html

Linkowanie przez localhost/user/katalogprojektu/public
działa
localhost/user/katalogprojektu/public
localhost/user/katalogprojektu/public/index
nie działa (nie widzi strony)
localhost/user/katalogprojektu/public/innykontroler

Ogólnie nie bawiłem się jeszcze w wirtualne hosty bo musiałbym to przerobić ale wątpie czy dodanie wirtualnego hosta cokolwiek zmieni jesli nie działa normalnie.

Myślę że przyczyną jest coś powiązanego z suse. Ale po przeczytaniu wszystkiego, ustawieniu wszystkiego nic nie przynosi efektu.

To co pomoże ktoś :D   ?  ?