Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Ograniczenia terytorialne w dostępie do treści  (Przeczytany 17368 razy)

skraszewski

  • Gość
Ograniczenia terytorialne w dostępie do treści
« dnia: 2011-06-15, 16:47:24 »
Witam wszystkich.

Wiadomo, że istnieją ograniczenia nałożone przez twórców portali. Np. na http://www.sat1.de jest bogata biblioteka materiałów wideo. W przypadku większości przeglądarek pojawia się komunikat, że dany materiał nie jest dostępny dla odwiedzających z danego kraju. Chlubny wyjątek na moim komputerze stanowi przeglądarka Chromium 12.0.742.91 . W niej wszystkie dostępne tam treści są wyświetlane bez żadnych ograniczeń.

Na co choruje np. Opera lub Firefox, że owe ograniczenia są w nich skuteczne, a w czym jest jest lepszy Chromium, że owe omija?

Macie jakieś ciekawe wnioski i uwagi w tej kwestii?

Pozdrawiam
skraszewski

Telemah

  • Gość
Ograniczenia terytorialne w dostępie do treści
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-06-15, 17:03:27 »
ja mam jedną uwagę , wystarczy Ci odp. proxy i będziesz mógł sobe oglądać co chcesz i w jakiej przeglądarce chcesz.

skraszewski

  • Gość
Ograniczenia terytorialne w dostępie do treści
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-06-15, 17:20:36 »
Dziękuję za odpowiedź.
Nie wiem, może miałem pecha, ale przy próbach z proxy, które znalazłem w sieci, tylko się zniechęciłem. Nie udało mi się zmusić przeglądarki do działania. W dalszym ciągu był komunikat, że nie mogę. Może wybierałem złego proxy, nie wiem. Masz może jakiegoś sprawdzonego proxy na Niemcy?

Pozdrawiam
skraszewski

Telemah

  • Gość
Ograniczenia terytorialne w dostępie do treści
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-06-15, 18:37:57 »
http://tinnhanh.ipvnn.com/free-proxy/Germany_Proxy_List.ipvnn

działają mi wszystkie z proxy77net oraz pierwszy z listy.Zależy wiele od tego skąd masz neta niektóre dostępówki typu adsl mają z tym problem czasem celowo jest zablokowana możliwość korzystania z proxy np. w niektórych sieciach nie działa również Thor.

A właśnie właśnie, Thora próbowałeś   ? Za jego pomocą obejrzysz każdy materiał, będziesz mógł wejść na serwis na którym zostałeś zbanowany na stałe itp.. możliwości przy okazji niema 100% anonimowość oraz dostępn do wolnych for internetowych niedostępnych w "normalnej sieci" - tylko ostrzegam że tam są też fora pedofliskie/nekrofilskie a nawet takie niemalże terrorystyczne i inne

skraszewski

  • Gość
Ograniczenia terytorialne w dostępie do treści
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-06-16, 08:50:25 »
Dzięki bardzo za informacje! Dziś wieczorkiem będę próbował.

Pozdrowienia

skraszewski

  • Gość
Ograniczenia terytorialne w dostępie do treści
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-06-16, 17:35:46 »
Witam ponownie!

Niestety albo nie potrafię tego zrobić, albo mam jakieś ograniczenia techniczne. Z netem łączę się prze neostradę. Wpisywałem do ustawień firefox adresy proxy z podanej przez Ciebie strony, ale niestety wtedy przeglądarka nie ładowała żadnej strony.

Potem zainstalowałem z repozytorium Tor'a. Uruchamia się podczas startu systemu, ale treści niedostępne są dalej niedostępne ze względu na ograniczenia terytorialne. Czy oprócz instalacji Tor potrzebuje jeszcze jakiejś specjalnej konfiguracji?

Teraz takie pytanie kontrolne, by może zdiagnozować problem: Czy np. możesz u siebie obejrzeć wideo na stronie: http://www.sat1.de/sat1-klassiker/alphateam/video/ganze-folgen/clip_ecstasy_168392/

Pozdrawiam

joachim726

  • Gość
Ograniczenia terytorialne w dostępie do treści
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-06-16, 18:18:58 »
Ja chyba mogę, neta mam z aster, Tor u mnie chodzi, ale nie jestem pewien na ile anonimizuje. Co do proxy, czy próbowałeś http://bramka.proxy.net.pl ? jeśli nie, to spróbuj, może to pomoże.

skraszewski

  • Gość
Ograniczenia terytorialne w dostępie do treści
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-06-16, 19:42:38 »
Witam!
Nic nie pomaga.

Nie ma dostępu do treści ograniczonych terytorialnie.

Pozdrawiam
skraszewski

Telemah

  • Gość
Ograniczenia terytorialne w dostępie do treści
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-06-16, 20:17:09 »
Ja nawet bez thora mogę oglądać te materiały z sat1 w dowolnej przeglądarce , nie wiem czemu Ci proxy nie  działa może jak wspomniałem u Ciebie nie będzie działało.Mam neta z sieci osiedlowej a brat ma z upc i u niego też się da oglądać to co dałeś w linku.

Ksanderon

  • Gość
Ograniczenia terytorialne w dostępie do treści
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-06-17, 01:34:58 »
być może rozwiązanie jest bardziej proste niż się wydaje- przeglądarki zwykle wysyłają nagłówek content-language czy jakoś tak i na podstawie tego może strona analizuje "przynależność" terytorialną(nie wiem- nie sprawdzałem)?

skraszewski

  • Gość
Ograniczenia terytorialne w dostępie do treści
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-06-20, 11:36:04 »
A gdzie można zmienić / sprawdzić te ustawienia? Może dodam, że korzystam jako germanista z systemu i programów tylko po niemiecku.

  • Gość
Ograniczenia terytorialne w dostępie do treści
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-06-20, 11:53:51 »
Może zajrzyj tutaj:
http://forum.dobreprogramy.pl/jak-spolszczyc-przegladarke-pale-moon-t449375.html?hilit=Value#p2846045 . Generalnie to ustawienie wg tej instrukcji:
http://www.palemoon.org/langpacks.shtml odnosi się do pakietu językowego, ale spróbować możesz.

skraszewski

  • Gość
Ograniczenia terytorialne w dostępie do treści
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-06-20, 16:10:07 »
Witam!

Jakiś pechowy jestem, bo nic nie dało.

Zainstalowałem ponownie tor'a a potem vidalie. Cóż z tego, że pokazuje mi połączenie, jak i tak nie mogę nic obejrzeć. Jakoś mam takie wrażenie, że to wszystko to o kant d*** potłuc. Coś udaje, że ma działać, a tak działa, jak u mnie i podejrzewam, że u wielu innych użytkowników. Powoli tracę cierpliwość.

skraszewski

  • Gość
Ograniczenia terytorialne w dostępie do treści
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-06-20, 18:19:08 »
Telemah!
Daj mi proszę jakiegoś proksy czy coś innego, by mi nie mówiło, że w tym kraju nie mogę oglądać. Już mnie to wkurza.

skraszewski

joachim726

  • Gość
Ograniczenia terytorialne w dostępie do treści
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-06-21, 11:11:30 »
@Skraszewski:Tor Ci nie pomaga, więc może pomoże, podanie się za google bot'a?
tutaj, znajdziesz jak to zrobić: http://jakilinux.org/administracja/google-hacking/ . Jak to nie pomoże, spróbuj wszystkiego naraz:GoogleBot + Tor + proxy + dodatkowa bramka proxy. Potem, w ostateczności, zawsze pozostają Ci konta shellowe, ale te zostaw sobie na koniec, żeby sprawdzić, czy pozostałe sposoby nie działają, bo takie konto troszeczkę kosztuje (Ceny są bardzo zróżnicowane. Najtańsze, płatne SMSem, kosztuje 5zł za rok, ale nie wiem, czy można na nim oglądać filmy.)