Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: mplayer + smieszna sprawa :)  (Przeczytany 5455 razy)

bergo

  • Gość
mplayer + smieszna sprawa :)
« dnia: 2005-05-26, 01:06:12 »
Witam,
mam problem z kompilacją programów (kdevelop) i uruchamianiem binarek. Przy kompilacji nie uruchamia configure bo\\"/bin/sh bad interpreter Brak dostepu\\", a przy uruchamianiu binarek \\"Brak dostępu\\". Jak uruchamiam conigure ręcznie (w konsoli kdevelopa) pisząc bash ./configure to dochodzi do momentu:
\\"checking whether the C++ compiler works... configure: error: cannot run C++ compiled programs.\\"
Nie używam cros-compilacji więc zmienna host mnie nie interesuje.

Najpierw myślałem, że to problem opcji montowania (katalog w którym kompiluję jest oddzielną partycją, zamontowana jako /home/ja/partycja_1), albo praw dostępu: ale w fstab mam opcję \\"exec\\" (pierwej było defaults) dla tej partycji a prawa są na 777 więc z tym problemu nie ma. Mimo to ciągle dostaję ten błąd.

Najlepsze jest to, że próbowałem kompilować w innym katalogu (także partycja, ale zamontowana w głównym drzewie, jako /partycja_2 - ona ma wpisy w fstab na defaults, prawa na 777) i się udało - bezbłędnie.

Jestem w prawdziwej kropce i nie rozumiem czemu tak się dzieje. Teraz po głowie mnie się kołata, że może patemu, że \\"partycja_1\\" jest częścią rozszerzonej partycji /dev/hdx7, a \\"partycja_2\\" jest \\"normalna\\" /dev/hdx3

Jedyne rozwiązanie, póki co, to chyba przemontować... partycja_2 -> partycja_1 i vice versa. Jeszcze nie próbowałem, ale \\"na czuja\\" powinno zadziałać. Chociaż nawet jeśli to będzie mni gryzło Dlaczego wcześniej się nie udawało...

Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam,
Bergo

wojtekm

  • Gość
mplayer + smieszna sprawa :)
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-05-26, 13:56:50 »
Upewnij się, że nie działasz w restricted shell-u, czyli np. bashu uruchomionum z opcją \\'-r\\' lub rbash-u, bo wtedy masz prawa do uruchamiania programów jedynie ze ścieżek podanych w zmiennej PATH, której nie możesz zmienić.

Wojtek

bergo

  • Gość
mplayer + smieszna sprawa :)
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-05-26, 14:11:16 »
Heh, udało się rozwiązać :)

W fstab miałem exec,user a okazuje się, ze user idzie min. z flagą noexec - no i wszystko jasne, wystarczy zamienić kolejność opcji.

Kurde głupi problem, ale ze dwa dni to normalnie nei spałem ;)

Pozdrawiam,
Bergo

n!kon

  • Gość
mplayer + smieszna sprawa :)
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-05-25, 18:50:48 »
siema mam pytanie odnosnie mplayera.
czy tez macie tak ze w jednym filmie napisy sa odtwarzane na dole ekranu na czarnym tle (w przypadku filmow panoramicznych) a w i nnych napisy sa na filmie ?
ja tak mam i mnie to wkurza .. bo jest czarne miejsce na dole ekranu po to zeby tam napisy byly a one i tak sa na filmie :/
co z tym mozna zrobic >?
thx

  • Gość
mplayer + smieszna sprawa :)
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-05-25, 19:14:07 »
Zainstaluj bibliotekę SDL i odpalaj mplayera na niej:
mplayer -vo sdl *.*
Widziałem kiedys inny sposób: -vf expand ... jednak szajsowaty bo czcionki wtedy prawie nie widać.

pajdel

  • Gość
mplayer + smieszna sprawa :)
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-05-26, 10:11:07 »
2005-05-25 18:50:48 n!kon napisał:

> siema mam pytanie odnosnie mplayera.
 > czy tez macie tak ze w jednym filmie napisy sa odtwarzane na dole ekranu na czarnym tle (w
 > przypadku filmow panoramicznych) a w i nnych napisy sa na filmie ?
 > ja tak mam i mnie to wkurza .. bo jest czarne miejsce na dole ekranu po to zeby tam napisy byly
 > a one i tak sa na filmie :/
 > co z tym mozna zrobic >?
 > thx

wpisz w configu coś takiego i będziesz miał napisy w panoramie bez instalowania SDL
vf=pp,expand=0:-120:0